Ana Sayfa Haberler Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt’un Eurasia Airshow Mesajı

Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Kurt’un Eurasia Airshow Mesajı

Her şey bir hayal ile başlar…

Bu basit cümle, hepimizin hayatının, farkında olmadığımız ateşleyicisidir. Hezarfen’i, Galata Kulesi’nden uçuran da bir hayaldi; Nuri Demirağ’ın, bundan 82 yıl önce ürettiği, ilk tek motorlu uçağı Nu.D-36’nın başlangıcı da…

Bizim hayalimiz de bu tarihsel birikim, teknik bilgi, perspektif ve dinamiğe, yeni bir “ilk” ve “en” eklemekti. Eurasia Airshow, tam olarak bu vizyondan doğdu: Ülkemizin uçuş gösterilerine dayalı ilk ve en büyük uluslararası havacılık fuarını düzenlemek.

Türkiye, havacılık endüstrisinde, dünyanın en önemli ülkelerinden biri. Türkiye’den, dünya üzerindeki 300’den fazla destinasyona, başta, aynı zamanda ana partnerimiz olan Türk Havayolları olmak üzere, sivil havacılık firmalarının her gün büyüyen filoları ile günde, 500’ü aşkın uçuş gerçekleştiriliyor. Bir diğer bakış açısıyla Türkiye, dünya ekonomisinin yüzde %60’ına, ortalama 4 saatlik uçuş mesafesiyle sivil, ticari ya da askeri havacılığın her alanı için, önemli bir buluşturucu merkez nokta niteliğinde. Projenin isminin “Eurasia” olması da bu buluşmaya, birleşmeye dayanıyor.

Askeri havacılıkta ise ASELSAN, STM, TUSAŞ ve Alp Havacılık gibi önemli sanayi devleri ve bu firmalara hizmet veren 2.000’i aşkın yerel sanayici de Türk Havacılık Endüstrisi’nin gücünü ortaya koyuyor.

Bu gücü, Eurasia Airshow ile ülkemizin en önemli turizm merkezi olan Antalya’da; Dubai, Singapur, Paris, Farnborough, Berlin, Moskova’da düzenlenen dünyanın en önemli havacılık organizasyonlarına stratejik bir alternatif olarak, global ekosistem ile bir araya getiriyoruz.

Eurasia Airshow için, Antalya Uluslararası Havalimanı’nda, 35.000 metrekaresi kapalı fuar alanı olmak üzere, toplam 200.000 metrekarelik bir alan inşa edildi. Bu alanda, sizlerin değerli katılımlarıyla düzenlenen ve ilkinde, 60 ülkeden, yaklaşık 300 katılımcı ve askeri delegasyon ağırlayacağız. Sergilenecek ve gösteri yapacak hava aracı sayısı ise 80. Bu anlamda, hayalimize ortak olduğunuz için, sizlere de teşekkür ederim. Desteğiniz, bizleri onurlandırdı.

Ülkemiz için en iyisini yapma gayreti içinde, ülkemizin en üst makamı tarafından desteklenmek ise en büyük onur. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, yüksek himayeleri için şükranlarımızı sunarız. Sürecin en başından, organizasyonu gerçekleştirdiğimiz bugüne sağladıkları tüm destek için, Sayın Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu nezdinde Dışişleri Bakanlığı’na; Sayın Bakanımız Süleyman Soylu nezdinde İçişleri Bakanlığı’na; Sayın Bakanımız Ahmet Arslan nezdinde Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na; Sayın Bakanımız Nihat Zeybekçi nezdinde Ekonomi Bakanlığı’na; Sayın Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu nezdinde Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na; Sayın Bakanımız Prof. Dr. Numan Kurtulmuş nezdinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na; Sayın Bakanımız Dr. Ahmet Demircan nezdinde Sağlık Bakanlığına; Sayın Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar nezdinde Türk Silahlı Kuvvetlerine; Sayın Müsteşar Prof. Dr. İsmail Demir nezdinde Savunma Sanayii Müsteşarlığına; Sayın Vali Münir Karaloğlu nezdinde Antalya Valiliğine; Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Menderes Mehmet Tevfik Türel nezdinde Antalya Büyükşehir Belediyesine; Sayın Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Funda Ocak nezdinde Devlet Hava Meydanları İşletmesine; Sayın Genel Müdür Bahri Kesici nezdinde Sivil Havacılık Genel Müdürlüğüne; Antalya Havalimanının değerli ekibine ve destek veren tüm kurum, kuruluş ve firmalarımız ile Ana Partnerimiz Türk Havayolları, Platin Sponsorumuz ASELSAN, Altın Sponsorlarımız STM ve ICF Airports, Gümüş Sponsorlarımız Alp Havacılık ve Alp Teknik Havacılık’a da teşekkür ederim.

Türkiye için en iyisini yapma uğraşında, tüm iş birlikleri ve çalışmalarımızın artarak devam etmesi ve 2020 yılında, Eurasia Airshow’da tekrar görüşmek temennisiyle…

 

Hakan Kurt

Medyacity Yönetim Kurulu Başkanı

 3,997 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.