Ana Sayfa Haberler 2 Adet P-72 Deniz Karakol Uçağı Daha Envantere Girdi

2 Adet P-72 Deniz Karakol Uçağı Daha Envantere Girdi

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından yürütülen MELTEM III Projesi kapsamında 16 Aralık’ta tamamlanan kabullerle 2 adet P-72 Deniz Karakol Uçağı daha Deniz Kuvvetleri Komutanlığının hizmetine girdi. Böylece, projede kapsamındaki ilk Deniz Karakol Uçağı’nın 10 Aralık 2020’de gerçekleşen teslimatını takiben bu yıl içinde ilave 3 adet Deniz Karakol Uçağı ile 1 adet Deniz Genel Maksat Uçağı’nın Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslimatı gerçekleştirilmiş oldu.

Leonardo’nun ana yükleniciliğini üstlendiği MELT EM III projesinde TUSAŞ, ASELSAN, HAVELSAN ve MilSOFT da alt yüklenici olarak görev alıyor. Projede kapsamında son iki uçağın teslimatının 2022 yılı içinde tamamlanması planlanıyor. Teslimatların tamamlanmasıyla Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterindeki deniz karakol uçaklarının toplam sayısı 12’ye ulaşacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.