Ana Sayfa Haberler Menatek ve DuPont, NAZ Rulmanlarının Ardındaki İnovasyonu Anlattı

Menatek ve DuPont, NAZ Rulmanlarının Ardındaki İnovasyonu Anlattı

Menatek ve DuPont, 16 Şubat’ta birlikte düzenledikleri video konferansta, “Yeni Nesil Kendinden Yağlamalı Mafsal & Rulmanlar” konusunu masaya yatırdı ve iş birliği ile geliştirdikleri NAZ Rulmanlarının ardında yatan inovasyonu anlattı.

Webinar formatında gerçekleştirilen etkinlikteki konuşmacılar;

  • Menatek İş Geliştirme ve Strateji Direktörü Naz Ünal,
  • Menatek Yönetici Ortağı Mehmet Ünal,
  • DuPont Bölge Satış Yöneticisi Ceyda Kantarcı ve
  • DuPont Uygulama Mühendisi Lucie Noe oldu.

NAZ rulmanları, pek çok farklı alanda kullanılabilecek şekilde geliştirildi. Bu süreçte Menatek, ürünün tasarım, mühendislik ve simülasyon çalışmalarını yürüttü; DuPont ise her projeye özel olarak ürettiği astarı tedarik etti.

Ürün, savunma sanayisinde, kendisine, tekerlekli zırhlı araçlarda kullanım alanı buluyor. NAZ Rulmanları; şasenin salıncak koluna, şasenin amortisöre ve salıncak kolunun amortisöre bağlandığı noktalarda kullanılabiliyor. Ürün, içerisinde bulunan kompozit nitelikli astar (liner) kumaşın sağladığı kendi kendini yağlama özelliği sayesinde, dışarıdan hasar görmediği sürece, aracın ömrü boyunca, bakım gerektirmeksizin kullanılabiliyor. Zırh çeliği kalitesindeki malzemeden üretilen ve ısıl işlemlerden de geçirilen bu ürün, 450kN’luk anlık dinamik yükü, 200.000 kez sorunsuz karşılayabilecek şekilde üretiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.