Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 Menatek’ten Elektrikli Scooter Alanında Önemli Anlaşma

Menatek’ten Elektrikli Scooter Alanında Önemli Anlaşma

Elektrikli scooter (e-scooter) alanında da çalışmalar yürüten Menatek, fuar sırasında, ASPİLSAN Enerji ile bir iş birliği anlaşmasının altına imza attı. Firma ayrıca, ürün gamına yeni eklediği Askeri Tip İklim Sensörü’nün (EWS-M) 2 farklı sürümünü ve yıllardır başlıca ürünlerinin arasında olan Güç Aktarma Dişli Kutusu’nu, fuarda ilk kez sergiledi.

Menatek’in ASPİLSAN Enerji ile imzaladığı anlaşma, elektrikli scooterlar için batarya tedarikini konu alıyor. ASPİLSAN Enerji tarafından üretilecek lityum iyon bataryalar, Menatek’in “Boqu Scooters” markası altında geliştirmekte olduğu ürünlerde kullanılacak.

Menatek, ASPİLSAN Enerji ile e-scooter bataryası tedariki konusunda bir iş birliği anlaşması imzaladı.

Menatek, ilk kez sergilediği ürünlerden Askeri Tip İklim Sensörü’nü, askeri kara araçlarında kullanılmak üzere ürün gamına ekledi. Farklı atmosferik parametreleri ölçen bu sistem, topladığı veriyi, üzerinde bulunduğu aracın atış kontrol bilgisayarına yönlendiriyor. Ürün, topladığı veriyi; RS-485, CANBUS ve TCP-IP bağlantısı gibi çeşitli yöntemlerle iletebiliyor. Atış kontrol bilgisayarları ise anlık olarak gelen bu bilgileri işleyerek, atışa ilişkin balistik hesaplamaları çok daha yüksek doğrulukla yapabiliyor. Ürün, aşağıdaki parametreleri ölçebiliyor:

  • Rüzgâr hızı
  • Rüzgâr yönü
  • Sıcaklık
  • Nem
  • Atmosferik basınç
  • Manyetik yön
Askeri Tip İklim Sensörleri

Menatek, bu ürünün dâhili Küresel Konumlama Sistemi’ne (GPS) sahip bir sürümünü de fuarda sergiledi. Bu ürün ise yukarıdakilere ilave olarak coğrafi koordinat bilgisi de verebiliyor.

Menatek, ilk kez sergilediği bir diğer ürün olan Güç Aktarma Dişli Kutusu’nu, askeri kara araçlarının güç aktarma organlarında kullanılmak üzere tasarladı. Paletli veya tekerlekli araçlarda kullanılabilen bu ürün, transmisyondan gelen gücü, aracın aktarma organlarında ihtiyaç duyulan yerlere aktarabiliyor.

Güç Aktarma Dişli Kutusu

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.