Ana Sayfa Haberler Menatek, Savunmadaki Ar-Ge Kabiliyetleri ile Şehir İçi Mobilite Sektörüne Giriyor

Menatek, Savunmadaki Ar-Ge Kabiliyetleri ile Şehir İçi Mobilite Sektörüne Giriyor

Dünya üzerindeki çok sayıda zırhlı araç kullanıcısının ve sektör firmasının alt sistem tedarikçisi konumunda bulunan Menatek, savunma sanayisi alanında elde ettiği tecrübeleri, yeni kurduğu Nanobility Technologies firması ile şimdi de şehir içi mobilite sektörüne taşıyor. Bu sektör için elektrikli scooter (e-scooter) geliştirmeye başlayan firma, adını Çince’de galibiyet anlamına gelen “boqu” kelimesinden alan Boqu Scooter isimli ilk ürününü, 24 Şubat’ta duyurdu. Dünyada ve Türkiye’de e-scooter’ların yaygınlaşmasının ardından, bu alana adım atmaya karar veren Menatek, sahip olduğu Ar-Ge ve mühendislik birikimi ile ilk prototipi 10 hafta gibi kısa bir süre içerisinde geliştirdi. Firma, birçok milli scooter operatörü ile de yaz aylarında sahaya sürülecek ürünler için imza aşamasına geldi.

Gücünü, Menatek’in savunma sanayisindeki 25 yıllık tecrübesinden alan Nanobility Technologies, dünyadaki en sağlam, yüksek teknolojili ve iyi tasarlanmış e-scooter’larını, sürdürülebilir bir model ile üretmeyi hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.