Ana Sayfa Manşet Mesan, Kuruluşunun 30’uncu Yılını; Yerli, Özgün ve Milli Sistemleri ile Taçlandırıyor

Mesan, Kuruluşunun 30’uncu Yılını; Yerli, Özgün ve Milli Sistemleri ile Taçlandırıyor

İnsanlık tarihine bakıldığında, gerek toplumların gerekse kişilerin birincil önceliklerinin “CAN GÜVENLİĞİ” olduğunu görüyoruz. Gelişen teknolojiler ve sosyal dinamikler, CAN GÜVENLİĞİ’nin tehditlerini başkalaştırdı; ancak önceliğini değiştiremedi.

Mesan, 30’uncu yılını idrak ettiği bugünlerde, “İŞİMİZ CAN GÜVENLİĞİ” mottosu ile yaptığı çalışmaların ulaştığı noktanın, haklı gururunu yaşıyor.

13’üncü yüzyıldan beri kullanılan kara mayınları, 21’inci yüzyıla gelindiğinde, güvenlik güçleri ve masum insanlar için hala önemli bir tehdit unsurudur. Dünyada yaklaşık 64 ülkede döşenmiş, 110 milyon adet patlamamış mayın bulunuyor. Her 22 dakikada bir, mayın yüzünden ölenler ya da yaralananlar oluyor ve her ay, ortalama 2.000 kişi, mayınlar nedeniyle yaşamını yitiriyor. Bu tabloda; güçlü Ar-Ge altyapısı, 30 yıllık bilgi derinliği ve sahayı yüksek hassasiyet ile dinleyen sorumluluk anlayışı ile Mesan, Türkiye’nin ilk ve tek, YERLİ-ÖZGÜN-MİLLİ Metal Mayın Detektörü üreten özel şirketidir.

Mesan, mayın detektörünün yanı sıra devam eden Ar-Ge çalışmaları ile El Yapımı Patlayıcı (EYP), patlamamış bomba ve değişen tehdit unsurlarının tespitine yönelik farklı teknolojiler de geliştiriyor. Bu teknolojilerin birlikte çalışabilmesini sağlıyor; geliştirilen sistemlerin farklı platform uygulamalarını da gerçekleştiriyor. Mesan’ın, mayın detektörlerinin en doğru biçimde kullanılmasının, sahadaki personelin CAN GÜVENLİĞİ açısından yaşamsal olduğu bilinci ile geliştirdiği eğitim sistemleri ve simülatörleri de ürün çeşitliliğinin önemli unsurları arasında yer alıyor.

Dünya genelinde, CAN GÜVENLİĞİ’ne yönelik önemli tehditlerinden biri de kara ulaşımında yaşanan kazalardır. Trafik kazaları, ortalama olarak her yıl 1,2 milyon kişinin; diğer bir ifade ile her gün 3.242 kişinin ölümüne yol açıyor. Maalesef trafik kazaları, tüm dünyada meydana gelen ölümlerin, tek başına %2,1’ini oluşturuyor ve ölüm nedenleri arasında, 11’inci sırada yer alıyor. Mesan, 1997 yılından bu yana, Türkiye’nin karayollarındaki tüm Mobil Hız Tespit Sistemleri’ni sağlayarak karayollarındaki CAN GÜVENLİĞİ çalışmalarına katkı veriyor. Yoğun Ar-Ge çalışmalarının sonucunda geliştirdiği en üst düzeydeki teknolojileri, Mobil Hız Tespit ve Trafik İstatistik sistemlerine taşıyor.

Mesan, varlığının 30’uncu yılını, YERLİ-ÖZGÜN-MİLLİ olarak geliştirdiği bu sistemler ile taçlandırıyor.

İnanmışlığın adanmışlığı, Mesan’ın teknoloji üretim çabalarının dayanağıdır.

Devrim Gürsel Erol,
Yönetim Kurulu Başkanı
Mesan A.Ş.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.