Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 Mesan’ın Gündemi, Yeni Ürünler ve İhracat Başarıları Oldu

Mesan’ın Gündemi, Yeni Ürünler ve İhracat Başarıları Oldu

Mesan’ın IDEF gündeminde, hem yeni ürünler hem de ihracat başarıları vardı. Firma, geliştirme çalışmalarını geçtiğimiz yıl tamamladığı Mergen Parkur’u, ilk defa IDEF 2021’de sergiledi. Sistem, dedektör kullanıcısı yetiştirmeye yönelik ileri seviye eğitim faaliyetleri yapılabilmesini sağlıyor. Mergen Parkur sayesinde kullanıcılar, herhangi bir sınıf ortamında, mayın ve EYP tespitini, sanal gerçeklikle gerçekleştirebiliyor. Uygulama yapmak istedikleri haritayı seçerek, bu sahada istenen mayın ve EYP hedeflerini belirleyebiliyorlar. Belirlenen hedefler, seçilen derinliklerde yer alacak şekilde ayarlanabiliyor. Kullanıcılar, Mergen Parkur ile bu hedefleri tanıma ve tespit etme kabiliyetini kazanıyor.

Mergen Parkur ile kullanıcılar, herhangi bir sınıf ortamında, mayın ve EYP tespitini, sanal gerçeklikle gerçekleştirebiliyor.

Mesan, standında, MEMED serisi dedektör ailesine de yer verdi. Bu aile, MEPAK ve MEMAR olarak iki farklı modelle sunuluyor. Özel Mayın Arama Temizleme Timleri (ÖMAT) ve Mayın EYP İmha Timleri (METİ) için tasarlanan MEPAK, geçtiğimiz yıl Türk güvenlik güçlerinin envanterine girdi ve halen yaygın olarak kullanılıyor. Bu dedektör, aynı zamanda yurt dışında iki farklı ülke tarafından tercih edildi ve kullanıma alındı.

Mesan, standında, MEMED serisi dedektör ailesine de yer verdi. Bu aile, MEPAK ve MEMAR olarak iki farklı modelle sunuluyor. MEPAK, geçtiğimiz yıl Türk güvenlik güçlerinin envanterine girdi ve halen yaygın olarak kullanılıyor. Bu dedektör, aynı zamanda yurt dışında iki farklı ülke tarafından tercih edildi ve kullanıma alındı.

Mesan’ın ihracat başarısı yakalayan bir diğer ürünü ise MKT serisi mayından koruyucu teçhizat oldu. Bu teçhizat; vücudu koruyan ve IMAS 10.30 standardı ile uyumlu olan mayıncı kıyafetinden, yüz koruması sağlayan mayıncı vizöründen, el koruması sağlayan el koruyucusundan, mayına güvenli teması sağlayan mayıncı şişinden, ayak koruması için ise özellikle bu iş için tasarlanmış mayıncı botundan oluşuyor. MKT serisi mayından koruyucu teçhizat, bu yıl, ilk ihracat başarısını kazandı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.