Ana Sayfa Manşet Mesan, Trafik Ekipleri için Sunduğu Ürünlerin Sayısını Arttırıyor

Mesan, Trafik Ekipleri için Sunduğu Ürünlerin Sayısını Arttırıyor

Medar MTS Mobil Hız Tespit Sistemi

Mesan, SAHA EXPO’da, mayın dedektörlerinin yanı sıra Trafik Güvenliği Sistemleri ürün ailesine eklediği Medar MTS Mobil Hız Tespit Sistemi ve Medar TD Trafik İstatistik Sistemi ile yer aldı. Firma, her iki ürünü de ilk kez sergiledi.

Bunlardan, Lidar tabanlı bir sistem olan Medar MTS, özellikle trafikte hız ihlali yapan araçların; hızı, şeridi ve sınıfıyla, ihlalin yapıldığı yerin konum ve zaman bilgilerini takip etmek için kullanılıyor. Şerit bazlı ihlalleri de tespit edebilecek şekilde tasarlanan Medar MTS, entegre IR birimi sayesinde geceleri de çalışabiliyor. Sistem çoklu araç takibini eş zamanlı olarak yapabiliyor. Araç veya üçayak (tripod) üzerine takılabilen sistem farklı kullanım seçenekleri sunuyor.

Medar TD, yerleştirildiği yolun üzerinde akan trafiğe ilişkin istatistiksel veri topluyor. İçerisinde bulunan optik sensörler yardımıyla yolu gözleyen sistem, kompakt bir kutu içinde yer alıyor ve yol kenarındaki direklere kolaylıkla takılabiliyor. Dahili bataryası ile 1 hafta, güneş enerjisi panelleri takıldığında ise sınırsız süreyle çalışabilen ürün, topladığı verileri GSM şebekesi üzerinden gerçek zamanlı olarak bir sunucuya aktarıyor. Operatörler, bu sayede yoldan geçiş yapan araçların sayısı, sınıfı ve geçiş saatleri gibi çeşitli bilgilere erişebiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.