Ana Sayfa Haberler Meteksan Savunma Retinar PTR, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Envanterinde

Meteksan Savunma Retinar PTR, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Envanterinde

Meteksan Savunma’nın yenilikçi bir yaklaşımla geliştirdiği Retinar PTR çevre gözetleme radarı, Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterine girdi. Meteksan Savunma’nın resmi Twitter hesabından 3 Nisan’da yapılan açıklamada, “Şirketimizin milli imkânlar ile geliştirmiş olduğu Retinar PTR Çevre Gözetleme Radarı, Kara Kuvvetleri Komutanlığımız tarafından tedarik edilerek kullanıma başlanmıştır.” ifadesi yer aldı.

Meteksan Savunma, Retinar PTR’yi, bu alanda etkin bir çözüme olan ihtiyacı öngörerek, herhangi bir projeye bağlı olmaksızın, kendi öz kaynakları ile geliştirdi ve ürünün lansmanını, 21 Kasım 2014’te gerçekleştirdi. O tarihten bu yana Retinar PTR, hem yurt içinde hem de yurt dışında çeşitli test ve tatbikatlarda kullanıldı ve bu faaliyetlerde gelen geri bildirimler ve Meteksan Savunma’nın radar alanındaki diğer faaliyetlerinde edindiği birikimle gelişimini sürdürdü. Böylece, rakiplerinin önünde bir adım daha ileri çıkarak, henüz Türkiye’den bir sipariş almadan, 2017 yılında, dost ve müttefik bir ülke tarafından sipariş edildi.

Retinar ürün ailesinin ilk üyesi olan Retinar PTR, sınır ve kritik tesislerin güvenliğinin sağlanmasına yönelik olarak geliştirildi. Mobilite ve kolay kullanım göz önünde tutularak tasarlanan ürün, kendine özel sırt çantasında, iki personel tarafından taşınarak kurulabiliyor. Ürün, mikro doppler analizi yaparak, tespit edilen hedefleri; araç, insan veya hayvan olarak sınıflandırabiliyor. Sistem; yürüyüş hâlindeki insanları 4 km; küçük araçları 8 km ve büyük araçları da 10 km mesafeden tespit edebiliyor.

Retinar ürün ailesi ile ilgili detaylı bilgilere, Meteksan Savunma’nın, Retinar’a özel olarak hazırladığı, www.retinar.com.tr İnternet adresinden erişilebilir.

 1,388 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.