Ana Sayfa Haberler Meteksan Savunma’nın Radar Altimetre Çözümü, SOM Füzesine Entegre Edilecek

Meteksan Savunma’nın Radar Altimetre Çözümü, SOM Füzesine Entegre Edilecek

Meteksan Savunma’nın geliştirdiği C-Bant Radar Altimetre (CRA), SOM füzesine entegre ediliyor. Konu ile ilgili olarak Meteksan Savunma ve Roketsan arasında, “Hassas Güdümlü Stand-Off Mühimmatı (SOM) Tedarik Projesi Kapsamında Radar Altimetre ve Anteni’nin SOM Mühimmatı’na Entegrasyonu ve Tedariki” sözleşmesi, 16 Şubat’ta imzalandı. Gelişme, Meteksan Savunma tarafından 16 Mart’ta duyuruldu.

Çeşitli platformlarda başarılı şekilde kullanılan CRA, daha gelişmiş özellikleriyle birlikte SOM füzesinin yüksek hassasiyette seyir ve hedefleme yapmasına katkı sağlayacak.

Tamamen askeri standartlara uygun olarak milli imkânlarla Meteksan Savunma tarafından tasarlanan, geliştirilen ve üretilen radar altimetreler; uçak, helikopter ve İHA gibi hava araçları ve güdümlü mermilerin; alçak irtifa, yüksek hız ve manevra gibi koşullar altında dahi hassas irtifa ölçümlerini gerçekleştiriyor. Radar altimetreler, düşük çıkış güçleri, geniş bir frekans bandında çalışmaları ve irtifaya göre otomatik olarak ayarlanan güç kontrol mekanizmaları ile düşük algılanma olasılığına sahip. Ayrıca, çevresel testler ile uçuş testlerinden başarı ile geçerek kalifiye edilmiş olması ve hacim, ağırlık, güç ve maliyet etkin (SWaP-C) yapısı ile rakiplerine üstünlük sağlıyor.

Meteksan Savunma tarafından geliştirilen CRA ürün ailesi, yurt içinde kullanılan çeşitli platformlarda ve son yıllarda elde ettiği ihracat başarıları ile yurt dışındaki son kullanıcıların farklı platformlarında görev yapıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.