Ana Sayfa Manşet Roketsan’ın ALKA’sı, Hedefini, Meteksan Savunma’nın Retinar FAR-AD Radarı ile Bulacak

Roketsan’ın ALKA’sı, Hedefini, Meteksan Savunma’nın Retinar FAR-AD Radarı ile Bulacak

Soldan sağa: Meteksan Savunma Genel Müdür Yardımcısı İzzet Adil Baktır, Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan, Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci ve Genel Müdür Yardımcısı Dr. Sartuk Karasoy

Meteksan Savunma ve Roketsan, SAHA EXPO’nun ilk gününde düzenlenen bir törenle “Drone Tespit Radarı Tedariki” konulu bir sözleşme imzaladı. Sözleşmeye, Roketsan Genel Müdürü Murat İkinci ve Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan imza attı.

Sözleşme, Meteksan Savunma tarafından geliştirilen Retinar FAR-AD Dron Tespit Radarı’nın tedarikini ve Roketsan’ın ALKA Yönlendirilmiş Enerji Silah Sistemi’ne entegrasyonunu konu alıyor. Bununla birlikte Retinar FAR-AD, bir süredir ALKA sistemi üzerinde kullanılmaktaydı. Fuarda imzalanan anlaşmayla birlikte, yürütülen çalışmalar yeni bir aşamaya geçti.

Meteksan Savunma, NAZAR Lazer Elektronik Harp Sistemi’nin TF-2000 Hava Savunma Harbi Muhribi üzerine entegrasyonunu gösteren ölçekli bir modeli, fuarda ilk kez sergiledi.

Meteksan Savunma ayrıca, NAZAR Lazer Elektronik Harp Sistemi’nin TF-2000 Hava Savunma Harbi Muhribi üzerine entegrasyonunu gösteren ölçekli bir modeli, fuarda ilk kez sergiledi. 2 adet NAZAR sisteminden biri, TF-2000 modelinin baş mevkiinde; diğeri ise kıç mevkiinde konuşlandırıldı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.