Ana Sayfa Haberler Meteksan Savunma’dan Yeni Bir Sosyal Sorumluluk Projesi: Suyunu Savun

Meteksan Savunma’dan Yeni Bir Sosyal Sorumluluk Projesi: Suyunu Savun

A.Şamil DEMİRSÖZ / s.demirsoz@savunmahaber.com

Ülke savunmasına katkı sağlamanın sadece savunma sistemleri üretmekle ile ilgili olmadığına inanan Meteksan Savunma, 22 Mart Dünya Su Günü’nde “Suyunu Savun” sosyal sorumluluk projesi ile şirket içerisinde su tasarrufu sağlayan birçok uygulamayı hayata geçiriyor. Suyun tasarruflu kullanılmasını sağlamak ve gelecek nesillerin susuzluk tehlikesiyle karşılaşmasını önlemek amacıyla başlatılan proje kapsamında, çalışanların ve ailelerinin farkındalıklarının arttırılması için eğitimler de düzenlenecek. Ayrıca su tasarrufu bilincinin artırılması ve topluma yayılması için adımlar atmayı da planlayan Meteksan Savunma, tüm yaşam ve enerji kaynaklarının bir bütün olarak korunmasının kritik önemde olduğu bilincini şirket kültürüne yerleştirecek çalışmalar da yürütecek.

Meteksan Savunma’nın, konu ile ilgili basın açıklamasında, son yıllarda artan küresel ısınma ile birlikte 2021 yılında özellikle Türkiye başta olmak üzere geniş bir coğrafyada yağışların azalmasının ve sonucunda ciddi bir kuraklığın yaşanmasının öngörüldüğü vurgulanıyor. Küresel su talebinin 1980’lerden bu yana her sene yaklaşık yüzde 1 oranında arttığına ve bunun sonucu olarak da 2050 yılında günümüze kıyasla yüzde 20 ila 30 oranında daha fazla suya ihtiyaç olacağına dikkat çekiliyor. Halen dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 25’ine ev sahipliği yapan 17 ülkenin bir su krizinin eşiğinde olduğu ve bu oranın 2025 senesinde yüzde 60 olmasının beklendiği ifade ediliyor.  

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.