Ana Sayfa Haberler Meteksan Savunma, ULAQ SİDA SAR Versiyonu ile Pasifik Okyanusuna Açılıyor

Meteksan Savunma, ULAQ SİDA SAR Versiyonu ile Pasifik Okyanusuna Açılıyor

Malezya’da, 23-27 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek, LIMA 2023 fuarına ilk kez katılım sağlayacak Meteksan Savunma, özellikle deniz kuvvetleri için geliştirdiği birçok ürününü sergileyecek. ULAQ Ailesi’nin yeni ürünü ULAQ SAR (Arama & Kurtarma) İnsansız Deniz Aracını da ilk kez sergileyecek olan firma; sahil ve münhasır ekonomik bölge güvenliğine katkı sağlayacağına inandığı ULAQ SAR’ın, üzerinde bulunan kablolu drone ve arama kurtarma faaliyetlerine özel ekipmanlarıyla bölge ülkelerinin ihtiyaçlarına çözüm sunmayı hedefliyor.

Meteksan Savunma olarak geliştirdikleri milli sistemlerin, Malezya Silahlı Kuvvetleri başta olmak üzere dost ve müttefik ülkelerin de ilgisini çekeceğine inandıklarını söyleyen Meteksan Savunma Genel Müdürü Selçuk Kerem Alparslan, “Meteksan Savunma olarak sonar sistemleri alanında uzmanlaşmış; sadece Türk Deniz Kuvvetleri değil dünyanın birçok farklı donanması ile de hali hazırda çalışan bir firma olarak, fuarda sergileyeceğimiz ürünlerin başında, ülkemizin sonar sistemleri alanındaki gururu YAKAMOS 2020 Karinaya Monteli Denizaltı Savunma Harbi Sonarı geliyor.LIMA 2023 fuarında sergileyeceğimiz NAZAR Lazer Elektronik Taarruz Sistemi ve PELIKAN RF Güdümlü Mermi Simülatörü de çok önem verdiğimiz ürünler arasında yer alıyor.” dedi.

Firmanın, sergileyeceği ürünler şöyle sıralanıyor:

  • YAKAMOS 2020 Karinaya Monteli Sonar Sistemi
  • ULAQ İnsansız Deniz Aracı Ailesi
  • MILSAR SAR/MTI Radarı
  • NAZAR Lazer Elektronik Harp Sistemi
  • PELIKAN RF Güdümlü Mermi Simülatörü
  • Denizaltı Sonar Sistemleri
  • Deniz Kuvvetleri Eğitim Simülatörleri

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.