Ana Sayfa Haberler Meteksan Savunma’dan Uzak Görüntü Terminali: Tek Er, İHA’ların Gözünden Görecek

Meteksan Savunma’dan Uzak Görüntü Terminali: Tek Er, İHA’ların Gözünden Görecek

Meteksan Savunma’nın yeni ürünü Uzak Görüntü Terminali, İHA’lardan alınan görüntüleri, tek erin elindeki tablete aktaracak. Firma, yeni geliştirdiği bu ürünü, 19 Ekim’de Ankara’da gerçekleştirilen International Future Soldier Conference (Uluslararası Geleceğin Askeri Konferansı) sırasında ilk kez sergiledi.

Tek bir personel tarafından sırt çantasıyla taşınan ürün, İHA’lar tarafından alınan görüntülerin, personelin elindeki tablete doğrudan aktarılmasını sağlıyor. Sırt çantası içerisine yerleştirilen; anten, C-bant veri terminali, batarya ve üç ayaktan (tripod) oluşan sistem, İHA’lar ile azami 30 km mesafeden iletişim kurabiliyor. Bu süreçte sırt çantasını çıkartması gerekmeyen personel, arazide yürürken dahi İHA’dan görüntü almaya devam edebiliyor. Bununla birlikte, sistem, gerektiğinde çanta içerisindeki üç ayak üzerine kurularak sabit olarak da kullanılabiliyor.

Kalifikasyon sürecinin sonuna yaklaşan Uzak Görüntü Terminali 2021 yılı içerisinde kullanıcılarına teslimata hazır hale gelecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.