Ana Sayfa Haberler Meteksan Savunma’nın Radar Altimetresine, Yeni Uluslararası Müşteri

Meteksan Savunma’nın Radar Altimetresine, Yeni Uluslararası Müşteri

Meteksan Savunma, yeni bir ihracat başarısına daha imza attı. Şirket tarafından hava platformları için geliştirilen C-Bant Radar Altimetre (CRA 201)’nin ihracatını konu alan sözleşme, Asya’da yer alan bir ülke ile eylül ayında imzalandı. Şirket, gelişmeyi, 17 Ekim’de duyurdu.

Gerçekleştirilen ihracatla ilgili MSI Dergisi’ne açıklamada bulunan Meteksan Savunma Uluslararası Satış, Pazarlama ve Kurumsal İtibar Direktörü Burak Akbaş, şunları kaydetti: “Uluslararası pazarda, faaliyet alanlarımız kapsamında oluşan ihtiyaçları, yenilikçi teknolojilerle karşılamaya devam ediyoruz. Radar altimetre ürün ailesinin, ikinci ihracatını gerçekleştirmek, bizim için büyük bir gurur. Diğerleri gibi bu başarıyı da Türk kullanıcı makamlarının zorlu gereksinimleri için geliştirdiğimiz etkin çözümlerimizi, maliyet-etkin ve iş birliğine açık modellerle uluslararası kullanıcılara sunarak elde ettik. Önümüzdeki dönem için hedefimiz; hem yurt dışında satılabilir ürün sayımızı arttırmak hem de yeni sözleşmeler ile ciromuzda, uluslararası kullanıcılara teslim ettiğimiz sistemlerin payını daha yukarılara taşımak. Sürdürülebilirlik için ihracatın öneminin farkındayız ve çalışmalarımıza, bu doğrultuda, ara vermeden devam ediyoruz.”

Tamamen askeri standartlara uygun olarak milli imkânlarla Meteksan Savunma tarafından tasarlanan, geliştirilen ve üretilen radar altimetreler; uçak, helikopter, İHA gibi hava araçları ve güdümlü mermilerin alçak irtifa, yüksek hız ve manevra altında dahi hassas irtifa ölçümlerini gerçekleştiriyor. Düşük çıkış gücü, geniş bir frekans bandında çalışması ve irtifaya göre otomatik olarak ayarlanan güç kontrol mekanizması ile Düşük Algılanma Olasılığı (Low Probability of Intercept – LPI)’na sahip olan radar altimetreler; açılışta ve görev sırasında, periyodik olarak veya operatör isteğine bağlı olarak çalışan birim içi test özellikleriyle yüksek göreve hazırlık performansı sunuyor. Tamamen askeri standartlara uygun olarak millî imkânlarla tasarlanan, geliştirilen ve üretilen radar altimetreler; çevre koşulları (MIL-STD-810F), EMI/EMC (MIL-STD-461E) ve uçuş testlerinden başarı ile geçti ve kalifiye edildi.

Meteksan Savunma, 2016 yılında tamamladığı radar altimetre ürün ailesi ile ilk ihracatını 2017 yılında bir Uzak Doğu ülkesine gerçekleştirmişti. 2019’un eylül ayında, farklı bir ülkeyle imzalanan bu sözleşme, Meteksan Savunma’nın geliştirdiği radar altimetrelerin, ikinci ihracat başarısı oldu.

 1,219 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.