Ana Sayfa Haberler Meteksan Savunma’nın Retinar PTR-X Çevre Gözetleme Radarı, Antalya Havalimanı’nda Göreve Başladı

Meteksan Savunma’nın Retinar PTR-X Çevre Gözetleme Radarı, Antalya Havalimanı’nda Göreve Başladı

Meteksan Savunma’nın Gazetesi’nin 32’nci sayısı, 30 Ekim’de yayınlandı. Gazetede yer alan habere göre, Retinar PTR-X Çevre Gözetleme Radarı, Antalya Havalimanı’nda göreve başladı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi gerçekleştirilen projede, Havelsan Teknoloji Radar (HTR) şirketinin ana yüklenici olarak entegre güvenlik sistemini kurduğu Antalya Havalimanı’nın radar sistemi olarak 2018 yılı içerisinde Retinar PTR-X seçilmişti. Tüm çevre güvenliğinin sağlanması için havalimanının çeşitli bölgelerinde konuşlandırılan Retinar PTR-X radarlarının kabul testleri başarı ile tamamlandı. Böylece Avrupa’dan sonra Retinar Çevre Gözetleme Radarları, Türkiye’de de bir havaalanında çevre güvenlik radarı olarak kullanıma alındı. Ayrıca füzyon algoritması altında çalışan çoklu Retinar PTR-X radarlarının Coğrafi Bilgi Sistemi destekli HTR güvenlik yönetim sistemine tam entegre edilerek kullanımı, havaalanları başta olmak üzere kritik bölgelerin güvenliğinde fark yaratan, özgün ve yenilikçi bir uygulama olarak ortaya çıktı.

Retinar PTR-X, sınır ve bölge güvenliği için tasarlanan, insan tespit ve tanıma için özelleştirilmiş, seçilebilir tarama modları ve 2-16 rpm arası tarama özelliği ile öne çıkan, sabit veya araç üstü kullanıma uygun orta menzilli bir çevre gözetleme radarı. En gelişmiş radar teknolojilerini kullanan Retinar PTR-X, geniş alanlardaki insan, hayvan, araç gibi hareketli hedefleri otomatik olarak tespit ve takip edebiliyor. Retinar PTR-X , tespit ve takip yaptığı hedeflere entegre kameraları otomatik olarak yönlendirebiliyor. Retinar PTR-X, kesintisiz ve farklı hızlarda seçilebilir tarama özelliği ile kamera veya dürbün gibi diğer gözlemleme yöntemlerine göre daha az hata oranına sahip olması ve bölgedeki tüm hareketliliği her an kontrol altında tutmasıyla ön plana çıkıyor.

Meteksan Savunma Gazetesi’nin 32’inci sayısına ulaşmak için: http://www.meteksan.com/media/newspaper/2019_09.pdf

 

 953 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.