Ana Sayfa Haberler MİLGEM’leri, Sualtı Tehditlerine Karşı ARMELSAN ARAS-2023 Koruyacak

MİLGEM’leri, Sualtı Tehditlerine Karşı ARMELSAN ARAS-2023 Koruyacak

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) tarafından yürütülen MİLGEM projesi kapsamında, İSTİF sınıfı fırkateynlerin alt sistemleri için de imzalar, 6 Nisan’da, SSB’de düzenlenen törende atıldı. Bu kapsamda yeni firkateynlerin, ARMELSAN ARAS-2023 Dalgıç Tespit Sonarı (DTS) ile donatılacağı kesinleşti.

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, ARMELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Yetkin Karakaş ve Anadolu Tersanesi Yönetim Kurulu Başkanı Süalp Ömer Ürkmez arasında imzalanan anlaşma, İ sınıfı 6. 7. ve 8. fırkateynler için, 3 adet ARAS-2023 DTS sisteminin teminini içeriyor.

ARAS-2023 DTS, su altından gelen açık veya kapalı devre solunum sistemli ya da dalgıç intikal vasıtası kullanan tüm dalgıçların konumunu otomatik olarak tespit ve takip edebiliyor. TCG Anadolu’da aktif olarak kullanılan sistem, 360 derece kapsama kabiliyeti sunuyor. ARAS-2023 DTS, sadece gemilerin değil, kritik tesislerin su altı savunmasında da kullanılabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.