Ana Sayfa Haberler Milli Denizaltı (MİLDEN) Çalıştayı Devam Ediyor

Milli Denizaltı (MİLDEN) Çalıştayı Devam Ediyor

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı, 15 Haziran’da yayınladığı bilgi notuyla, Türkiye Cumhuriyetinin ilk milli denizaltısını yerli imkânlar ile inşa etmek maksadıyla düzenlenen Milli Denizaltı (MİLDEN) Çalıştayı’nın, 15-16 Haziran tarihlerinde İstanbul Pendik’te bulunan İstanbul Tersanesi Komutanlığı Dizayn Proje Ofisi Müdürlüğü’nde icra edilmekte olduğunu duyurdu.

Çalıştaya; Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, Donanma Komutanı Koramiral Veysel Kösele, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Hasan Şükrü Korlu ve davetliler katılıyor.

Bilgi notunda; MİLDEN’in Deniz Kuvvetleri Komutanlığı ihtiyaçları çerçevesinde sahip olması gereken platform ve savaş sistemlerinin özellikleri ile anılan sistemlerin azami şekilde yerli olarak üretilebilmeleri için ulusal firmaları bilgilendirmek, ulusal firmaların dizayn ve üretim konusunda verebilecekleri desteğe yönelik yeterliliklerinin ve yetkinliklerinin tanıtımı ile dizayn ve inşa sürecinde karşılaşılabilecek olası riskli alanların ve milli üretime ilişkin zafiyet alanlarını belirlenmesinin planlandığı bildirildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu, MİLDEN Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada “Harekât ihtiyaçlarına uygun olarak kendi tasarımlarını hayata geçirebilen bir yapıya kavuşmuş olan Deniz Kuvvetlerimizin, Savunma Sanayi Müsteşarlığının desteğiyle, çok daha iddialı ve büyük projeleri realize edebileceği gerçeği artık somut olarak karşımızda durmaktadır. Türk Savunma Sanayi, 1966 yılında Koçhisar Karakol Gemisinin inşası ile başladığı serüvenin 51’inci yılında muharip gemi ihraç edebilecek konuma gelmiştir.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.