Ana Sayfa Haberler Milli Denizaltı MİLDEN’in Kavramsal Tasarımı Yıl Sonunda Tamamlanacak

Milli Denizaltı MİLDEN’in Kavramsal Tasarımı Yıl Sonunda Tamamlanacak

Millî Savunma Bakanlığının (MSB) 2022 yılı bütçe teklifinin de görüşüldüğü TBMM Plan ve Bütçe Komisyon toplantısında konuşan Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Denizaltı’nın (MİLDEN) kavramsal tasarımının bu yıl içerisinde tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Bakan Akar, 16 Kasım’da gerçekleştirilen toplantıda, bakanlık faaliyetlerine ilişkin bir sunum yaptı. Akar, sunumunda, tersanelerde gerçekleştirilen faaliyetlerle ilgili şunları aktardı: “Savunma sanayimizin önemli bir ayağını da tersanelerimiz oluşturmaktadır. Burada öncelikle şunu ifade etmeliyim ki ülkemizin, Deniz Kuvvetlerimizin ihtiyacı olan savaş gemilerini tasarlayıp inşa edebilen sayılı ülkelerden biri olması, bizler için ayrı bir gurur vesilesidir. Bir taraftan ülkemiz için MİLGEM projesinin 5. gemisi olan İSTANBUL fırkateynimizi inşa ederken, diğer taraftan da bakanlığımız şirketi ASFAT kanalıyla dost ve kardeş Pakistan için 4 adet MİLGEM’in inşasına aynı anda devam ediyoruz. Ayrıca Millî Denizaltı (MİLDEN) Projemizin kavramsal tasarımını da bu yıl içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz.”

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde Preveze ve Gür sınıfı denizaltılar bulunuyor.

 658 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.