Ana Sayfa Haberler Milli Gemi Savar Füzesi ATMACA’dan, 200+ Km Menzilde Tam İsabet

Milli Gemi Savar Füzesi ATMACA’dan, 200+ Km Menzilde Tam İsabet

Savunma Sanayii Başkanlığı, 4 Temmuz’da, ROKETSAN tarafından geliştirilmekte olan ATMACA gemi savar füzesinin atış testlerine ilişkin yeni bir video yayınladı. ATMACA bu yeni atış testlerinde, 200 km’den daha uzak mesafedeki hedefi tam isabetle vurmayı başardı.

Bir seyir füzesi olan ATMACA, 2’li lançer üzerinden ateşlenerek rampayı terk ettikten bir süre sonra fırlatma motorunu geride bıraktı. Hedefe seyir motoru ile devam eden ve satıha oldukça yakın şekilde uçan ATMACA, hemen hemen bir varil kadar olduğu görülen hedefi başarıyla vurdu.

Roketsan’ın, özgün ürünlerinden biri olan ATMACA; uzun menzili, düşük izi ve yüksek hedef vuruş hassasiyeti ile modern donanma platformlarında hizmete hazır bir silah sistemi olarak adından söz ettiriyor.

Her türlü hava şartında kullanılabilen modern bir güdümlü mermi olan ATMACA, karşı tedbirlere dayanıklılığı; hedef güncelleme, yeniden saldırı ve görev iptal yetenekleri ve ileri görev planlama sistemi (3D routing) sayesinde, sabit ve hareketli hedeflere karşı etkili olabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.