Ana Sayfa Haberler Milli Muharip Uçak, Paris Airshow’da, Gerçek Boyutlarıyla Sergilenecek

Milli Muharip Uçak, Paris Airshow’da, Gerçek Boyutlarıyla Sergilenecek

Dünyanın en büyük havacılık ve uzay fuarlarından olan Uluslararası Paris Airshow’da, Türkiye için tarihi bir gelişme yaşanacak. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ)’nin ana yükleniciliğinde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaçlarını karşılamak üzere başlatılan Milli Muharip Uçak (MMU) projesinin, gerçek boyutlarına uygun modeli ilk defa Paris’te görücüye çıkacak.

TUSAŞ, 13 Mayıs’ta yayınladığı basın bülteninde, 17-23 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek 17. Uluslararası Paris Airshow’da, MMU’nun gerçek boyutlarına uygun modelinin ilk kez sergileneceğini duyurdu. Bültende, Türkiye’nin böylece, dünyada ABD, Rusya ve Çin’den sonra 5.nesil bir muharip uçağı üretebilecek alt yapı ve teknolojiye sahip olduğunun bir kez daha gösterileceği vurgulandı. TUSAŞ, Paris Le Bourget Havalimanı’nda düzenlenecek Uluslararası Paris Airshow’da, ayrıca, T-129 ATAK, ANKA, HÜRJET ve GÖKBEY ürünlerini de sergileyecek. T-129 ATAK helikopteri ise tüm fuar boyunca uçuş gösterisi yapacak.

 

MMU’nun ilk defa görücüye çıkacak olması ile açıklamada bulunan TUSAŞ Genel Müdürü Prof. Dr. Temel Kotil, şu ifadeleri kullandı: “Türkiye’nin en önemli projesini yürütmenin verdiği gururu bir üst noktaya taşıdık. Dünya genelinde sayılı ülkelerin yaptığını, yapacağız. Yapabileceğimizi de göstermek için ilk kez Paris’te Milli Muharip Uçağımızı sergileyeceğiz. Türkiye, teknolojik altyapı olarak diğer ülkelerden farkının olmadığını göstermiş olacak. Bunun kararlılığı içerisinde çalışıyoruz. Şirket olarak disiplinli ve konsantre bir şekilde Türkiye’nin ilklerini yapmaya talibiz. Bu hedeflerimizi gerçekleştirmek için şirketimizi büyütmeye ve mühendis ordusu kurmaya devam edeceğiz. Tüm nitelikli ve ‘ülkem için benim de payım olsun’ diyen mühendislerimizi bekliyorum. Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sizler için kapısını açtı. Sizlerden azim, kararlılık, sabır ve çalışmanızı bekliyoruz.”

 1,770 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.