Ana Sayfa Haberler Milli Savunma Bakanı Akar: Mavi Vatanımızda Barış ve İyi Komşuluktan Yanayız, Ancak…

Milli Savunma Bakanı Akar: Mavi Vatanımızda Barış ve İyi Komşuluktan Yanayız, Ancak…

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) 2017-2018 Faaliyet yılı Değerlendirme Toplantısı, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın başkanlığında 14-15 Aralık tarihlerinde Ankara’da yapıldı.

Toplantıya; Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, kuvvet komutanları, bakan yardımcıları, ordu komutanları, Muharip Hava Kuvvet Komutanı ve Donanma Komutanı ile 60 general/amiral katıldı.

Türk Silahlı Kuvvetleri birliklerinin ulaştığı seviyeyi daha da geliştirmek için alınması gereken tedbirlerin görüşüldüğü toplantı kapsamında, “Genelkurmay Başkanlığı Madalya ve Başarılı Birlik Ödül Töreni” de gerçekleştirildi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz ve Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, Türk Silahlı Kuvvetleri Şeref Madalyası ile taltif edildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Özbal’a, Muharip Hava Kuvveti Komutanı Orgeneral Atilla Gülan ile birlikte Türk Silahlı Kuvvetleri Üstün Hizmet Madalyası da takdim edildi.

Törende, Türk Silahlı Kuvvetlerinde kendi kategorilerinde başarılı olan 29 birliğe şilt ve başarı plaketi, Genelkurmay Başkanlığı ve Kuvvet komutanlıklarında görevli beş sivil memura ise çalışmalarındaki başarılarından dolayı başarı belgesi ve hediyeler verildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın törendeki konuşması önemli mesajlar içeriyordu.

“462 bin kilometre karelik mavi vatanımızda barış, iyi komşuluk ve dostluktan yanayız” diyen Akar, “Ancak bu, uluslararası hukuktan kaynaklanan hak ve menfaatlerimizden taviz vermek anlamına gelmez, bunun çok iyi bilinmesi gerekir” dedi.

Terörle mücadele konusuna da değinen Akar, “kararlı mücadele sonucunda terör örgütünde çok ciddi bir zafiyet, kırılmalar meydana geldi. Bu çerçevede, yaptıkları terör faaliyetleri son derece kısıtlandı. İnşallah önümüzdeki günlerde de bunun tamamını etkisiz hale getirecek bir noktaya gelinecektir” diye konuştu.

 1,092 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.