Ana Sayfa Advertorial Milli ve Yerli Ürünlerinizle Dünyaya Açılın: Numesys Yanınızda!

Milli ve Yerli Ürünlerinizle Dünyaya Açılın: Numesys Yanınızda!

Ansys, mühendislik ve simülasyon dünyasındaki lider ürünlerini, Numesys hizmet ayrıcalığı ile SAHA EXPO 2020’de sunuyor.

Numesys, Ansys ürünleri ile 1990’dan beri Türk savunma ve havacılık sanayisine yoğun bir şekilde hizmet vermektedir. Firmanın hedefi, her zaman hizmet verdiği müşterilerinin, ulusal pazarda ve uluslararası arenada, rekabetçi ürünler elde etmelerini sağlamaktır. Benimsenen bu felsefe, günümüz koşullarında daha da büyük önem kazanmaktadır. Numesys, dijital dönüşümün gücünü arkasına alarak, mühendislik hizmetleri kapsamında, uluslararası pazarda yüksek hedefleri olan firmalar ile birlikte çalışmaktadır.

Dijital Dönüşüme Destek

Global pazarda, savunma ve havacılık firmalarının dijital dönüşüm felsefesini benimsemesi; ürünü daha hızlı pazara sunma; test ve validasyon süreçlerinde doğruluk ve hızlanma; bakım ve onarım maliyetlerinde düşüş sağlamaktadır. Numesys, bu pratiklerin firmalara fayda sağladığını, gerçekleştirdiği müşteri memnuniyeti anketlerinden ve raporlarından takip etmektedir. Firmanın amacı, milli ve yerli ürünlerin, aynı dijital dönüşüm süreç ve yöntemlerinden geçerek hem ulusal hem de uluslararası pazarda rekabetçi olabilmeleri için, yerli tedarikçilerin yanında çözüm ortağı olmaktır.

Nihai ürününün askeri koşullarda göstereceği davranışı ve performansı en etkin şekilde görebilmek açısından, sistem seviyesinden, alt-sistem ve komponent seviyesine kadar 3 boyutlu analizler ile doğrulama yapmak, çok daha başarılı sonuçlar vermektedir. Bu dijital doğrulama süreçlerini, indirgenmiş modeller aracılığı ile çok daha etkin bir şekilde yapabilmek, teknolojinin ulaştığını bu noktada, ciddi verimlilik artışı getirmektedir.

Numesys, bu teknolojilerin, hizmet verdiği firmalar tarafından içselleştirilmesini sağladığı gibi tecrübeli ve uzman mühendislik kadrosu ile bu firmalara danışman olarak da destek vermektedir. Bu alanda, son yıllarda yoğun talep alınan çalışma konuları arasında, Ansys’in çoklu fizik kabiliyetleri başta olmak üzere; yapısal, akışkanlar, optik, elektromanyetik ve gömülü yazılım gibi birçok farklı disiplin gelmektedir. Uluslararası arenada rekabette başarılı olan firmaların ortak özellikleri incelendiğinde, elektronik ve elektromanyetik hesaplamalar, sistem doğrulama ve dijital ikiz konularındaki baskın yetkinlikleri ve gelecek yatırımları dikkat çekmektedir.

Elektronik ve Elektromanyetik Hesaplamalar

Söz konusu savunma ve havacılık sektörü olduğunda, hem sektördeki teknolojik isterler gereği hem de gelişen teknolojiyle beraber sistemlerin daha da karmaşık hale gelmesinden dolayı; elektrik, elektronik, elektromanyetik hesaplama ve gözlemlerde, bilgisayar destekli mühendislik ihtiyacı hızla artmaktadır. Numesys, bileşenden platform ve sistem seviyesine kadar birbiriyle yoğun etkileşime sahip bileşen ve alt sistemlerin, hem kendi başına hem de sistem ve platform içerisinde birlikte performansının hesaplanması ihtiyacını karşılamaktadır. Bu kapsamda, her türlü elektronik, elektromekanik ve elektromanyetik uygulama alanlarında hizmet vermektedir.

Bu çerçevede;

 • Anten ve RF/Mikrodalga devre ve sistem tasarım ve analizi,
 • Anten yerleşimi ve RF girişim problemlerinin analizi,
 • Ansys HFSS yazlımı ile Radar kesit alanı analizi,
 • Ansys SIWave ve Ansys Icepak yazılımını ile Güç/Sinyal Bütünlüğü ve EMI/EMC, Elektronik soğutma ve termal analizi,
 • Ansys Maxwell yazılımı ile güç elektroniği ve sistem modelleme, elektrik makina tasarım ve analizi,
 • Kablo tasarımı ve analizi,
 • Platform seviyesi EMI/EMC kablaj analizi,
 • Ansys EMA3D Cable yazılımını ile yıldırım ve elektromanyetik çevresel etkilerin kablaj üzerinden analizi

gibi konularda, sektördeki kritik ihtiyaçlara çözüm sunmaktadır.

Sertifikasyon Desteği Çözümleri

Savunma ve havacılık platformlarının ve alt sistemlerinin, özellikle de uçan platformların, uçuşa elverişliliği ve uluslararası sertifikasyonu, sektörün uzun zamandır gündeminde olan ve önemli pratikler edinilmiş bir konudur. Numesys, Ansys Sistem İş Birimi etrafında edindiği tecrübe ve birikim ile milli platform ve alt sistem geliştiren sektör paydaşlarına desteğini sürdürmektedir. Bu konular etrafında; platform iç-dış aydınlatması, kokpit ergonomisi ve opto-mekanik alt sistem geliştirme, dijital kokpit geliştirme, ses ve akustik analizler alanlarında sektör paydaşları ile yoğun şekilde çalışmalar yürütmektedir.

Bu çerçevede;

 • Ansys SCADE araç seti ile DO-178B/C standardına uyumlu gömülü yazılım ve display geliştirme; Ansys Medini Analyze yazılımı ile Fonksiyonel Emniyet Analizleri ve Siber Güvenlik konularını olgunlaştırma,
 • Ansys Twin Builder yazılımı ile fiziksel test ve prototipleme ihtiyacını en aza indirecek şekilde sistem simülasyonları yapma,
 • Ansys SPEOS ve Ansys VRXperience araç setleri ile optik-optomekanik sistem/ürün geliştirme,
 • Sanal gerçek ortamlar geliştirme ve fütüristik kokpit geliştirme Ansys VRXperience Sound yazılımı ile platform ve alt sistemlerin ses/akustik analizlerini ve iyileştirmelerini yapma,

gibi konularda sektördeki kritik ihtiyaçlara çözüm sunmaktadır.

Numesys, bu konularda, kuruluşların teknik ve organizasyonel kabiliyetlerini iyileştirme ve doğrudan projeler gerçekleştirme temelli hizmetleri ile savunma ve havacılık sektöründe çalışmalarına devam etmektedir.

Dijital İkiz Uygulamaları

Numesys, ürünlerin dijital ikizlerinin, sanal ortamda, tüm fizikleri de aynı anda dâhil edilerek oluşturulması, ürün geliştirme, test ve validasyon, bakım ve onarım gibi ürün yaşam döngüsünün hemen hemen her noktasında çok değerli veriler sağlamaktadır.

Simülasyon dünyasında öne çıkan bu konular kapsamında Numesys, uzun yıllardır birlikte çalıştığı sektörün büyük oyuncuları olan firmalarla SAHA EXPO 2020 etkinliğinde, çevrim içi platform üzerinden buluşacaktır. Numesys, tüm bahsedilen güçlü altyapı donanımları ve Ansys ürünleri ile 9 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşecek olan çevrimiçi etkinlikte, uygulama örnekleri ile yer alacaktır.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.