Ana Sayfa Tanıtıcı Makaleler MILMAST, Büyüme Stratejisini İhracat Odaklı Sürdürüyor

MILMAST, Büyüme Stratejisini İhracat Odaklı Sürdürüyor

MILMAST, kurulduğu 2017 yılından bu yana ürettiği mastlar ile Türk savunma ve havacılık sektörünün stratejik ortağı olmaya devam ediyor. “AR-GE Projelerinden İleri Teknoloji Ürünlerine” vizyonuyla faaliyet gösteren firma, yalnızca Türkiye’de değil global pazarda da güvenilir bir çözüm ortağı olarak uzmanlık ve tecrübesini müşterilerinin hizmetine sunuyor. İhracat odaklı yaklaşımıyla büyümesini sürdüren firma, son dönemde Orta Doğu, Asya, Afrika ve Avrupa bölgelerine gerçekleştirdiği başarılı ihracat hamleleriyle, bu yaklaşımını pekiştiriyor.

FİGES ve SSTEK çalışanlarının bir araya gelerek 2017 yılında kurduğu MILMAST, “Sistem seviyesinde bütünleşik çözümler sunan dünyanın en iyi yükseltme teknolojileri firması olmak” için faaliyetlerini sürdürüyor. Firma, savunma ve havacılık sektöründeki mast ihtiyacını karşılamak ve oluşabilecek tehditlere karşı güvenliği arttırmak için stratejik bir ortak olarak sektörde kendine yer buluyor. Geride bıraktığı 7 yılda, 45’i mühendis 90’dan fazla çalışana ulaşan MILMAST, ihracat odaklı stratejisiyle büyümesini sürdürüyor.

Karbonfiber kompozit gövdeye sahip FTM Serisi mastlar, 120 kg-300 kg arası ağır yükler için tasarlanarak üretildi.
FHM Serisi mastlar, 1 kg-50 kg arası “hafif yükler” için tasarlanıp üretildi. Hafif alüminyum gövdesiyle her koşulda sağlamlık vadeden mastlar; deniz, kara ve hava platformlarının yanı sıra sivil platformlarda da kullanılıyor.
Karbonfiber kompozit malzeme ve kompakt gövdesi ile FOM Serisi, tankları ve zırhlı araç sistemleri için tasarlandı.

7/24 Teknik Destek

AR-GE projelerinden ürün geliştirmeye, yerli üretimden ihracata kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren MILMAST, müşterilerine sistem seviyesinde bütünleşik çözümler sunuyor. Firma, ileri teknoloji ürünleriyle Türkiye’nin savunma kabiliyetlerine katkıda bulunurken, global pazarda da tanınan bir oyuncu haline geldi. Mast sektöründeki uzmanlık ve tecrübesini, yalnızca mast satışında kullanmayan firma, aynı zamanda bir çözüm ortağı olmasıyla da farkını ortaya koyuyor. Firmanın 2,2 metreden 15 metreye kadar açık boya sahip; 25 kg’den 270 kg’ye kadar kaldırma kapasiteli farklı serilerde ürettiği mastlar, müşterinin talebine göre özelleştirilebiliyor. MILMAST, kullanıcılarına, insansız kara araçları gibi küçük ve hassas sistem gereksinimleri olan ürünlerden, zorlu çevre koşullarında güvenle çalışacak ve sistem seviyesinde 2 mastın senkronize çalıştığı durumlarda 1,2 ton ağırlığına kadar yükleri yükselten sistemlere varan geniş bir ürün yelpazesinde çözüm sağlıyor. Geliştirdiği ve sunduğu çözümlerin sürdürülebilir olmasına da önem veren MILMAST, Türkiye ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan mast çözümlerinin bakımları ve iyileştirmeleri için 7/24 esasında hizmet veriyor.

MILMAST, Sivil Alana da Hizmet Sunuyor

Firma, kullanıcıların çözüm ortağı olarak, AR-GE merkezinin gücünü de kullanarak, çevreyi algılayan ve değişen koşullara adapte olan mast sistemleri geliştirmeyi sürdürüyor. Savunma ve havacılık sektörünün yanı sıra sivil segmente yönelik de mast üreten firma, bu sayede global pazardaki varlığını arttırarak, büyümesini her iki alanda da sürdürmeyi hedefliyor. Firma, benimsediği ihracat odaklı stratejisi kapsamında Orta Doğu, Afrika, Asya ve Avrupa bölgelerine yalnızca başarılı ihracatlar yapmakla kalmıyor, aynı zamanda bu bölgelerden gelen taleplere de hızlıca yanıt verebiliyor. Firma yetkilileri yaptıkları açıklamada, “Bu durum, MILMAST’ın ürünlerinin uluslararası alanda tanınmış bir seviyeye ulaştığının bir göstergesidir. Bu stratejik odak, MILMAST’ın uluslararası alanda büyümeyi ve savunma sanayisi alanındaki liderliğini pekiştirmeyi amaçlamaktadır. MILMAST, gelecekteki savunma ihtiyaçlarına hızla adapte olacak ve teknolojik ilerlemeleri takip ederek dünya genelinde güvenlik ve istikrarı desteklemeye devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.