Ana Sayfa Haberler MILMAST Genel Müdürü İsmail Amanvermez Oldu

MILMAST Genel Müdürü İsmail Amanvermez Oldu

Türk savunma ve havacılık sanayisinin önemli mast üreticilerinden MILMAST’ta genel müdürlük koltuğu İsmail Amanvermez’e emanet edildi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin çeşitli kademelerinde kritik görevler üstlenen ve son olarak Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı Kurmay Başkanlığından emekli olan Amanvermez’in, 18 Aralık 2023 tarihi itibariyle MILMAST Genel Müdürü olarak atandığı açıklandı.

İsmail Amanvermez Kimdir?

1965 yılında Balıkesir iline bağlı Havran ilçesinde dünyaya gelen Amanvermez, 1986 yılında Kara Harp Okulu’ndan ordudonatım teğmen rütbesiyle mezun oldu. Amanvermez, Kara Kuvvetleri Komutanlığı bünyesinde takım ve bölük komutanı olarak görev yaptıktan sonra, 5 yıl Askeri Fabrikalar Genel Müdürlüğü’nde bölüm amiri (ikmal amiri, teknik müdür), sonrasında 7 yıl fabrika müdürü olarak çalıştı. M60T tank modernizasyonu, Fırtına Obüs Projesi, Ateş Destek Otomasyon Sistemleri (ADOP) Projesi ve Kayar Köprücü Tank gibi kritik projelerde yer alana Amanvermez, 2017 yılında tuğgeneralliğe terfi ettirildi. 2019 yılına kadar görev yaptığı Askeri Fabrikalar Genel Müdür Yardımcılığı süresince, özellikle yerlileştirme ve millileştirme çalışmaları, onaylı tedarikçi ve stratejik iş birliği anlaşmaları kapsamında savunma ve havacılık sanayisinde etkin olarak rol aldı. Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı Kurmay Başkanlığından emekli olan İsmail Amanvermez, 18 Aralık 2023 tarihi itibariyle MILMAST Yükseltme Sistemleri AŞ Genel Müdürü olarak göreve başladı.

MSI Dergisi olarak İsmail Amanvermez’e yeni görevinde başarılar diliyoruz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.