Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 MILMAST, Çözümlerine, İnsansız Kara Araçlarına Yönelik Teleskopik Mast’ı da Ekledi

MILMAST, Çözümlerine, İnsansız Kara Araçlarına Yönelik Teleskopik Mast’ı da Ekledi

Teleskopik mast sistemleri konusunda farklı ihtiyaçlara cevap verebilen çözümler sunan MILMAST, İnsansız Kara Aracı (İKA) Mastı’nı, Katlanır Aydınlatma Mastı’nı ve çeşitli kontrol kutularını fuarda ilk kez sergiledi.

MILMAST’ın FOM ürün ailesinin en küçük üyesi olan İKA Mastı, firma tarafından FOM-S olarak da adlandırılıyor. Ürün, araç üzerinde düşük ayak izine sahip olacak şekilde tasarlandı. Boyutlarının yanı sıra çalışma mekanizması da İKA’lara yönelik olarak optimize edilen bu mast, düşük güç tüketimi ile rakiplerinden ayrılıyor. Açık haldeki boyu 2 m, kapalı haldeki boyu 0,8 m olan ürün, ağırlığı 100 kg’a kadar olan faydalı yükleri kaldırabiliyor. Bu faydalı yükler arasında, keşif görevlerine yönelik elektro-optik sistemler ve çevre gözetleme radarları da bulunuyor. Sistemin kendi ağırlığı ise 90 kg.

İKA Mastı

Katlanır Aydınlatma Mastı ise MILMAST’ın FFM olarak adlandırdığı yeni bir ürün ailesinin ilk üyesi. Ağırlıklı olarak sivil uygulamalara yönelik olarak tasarlanan ve ekonomikliği ile öne çıkan ürün, acil müdahale ekipleri tarafından; arama kurtarma, yangın ve afet gibi durumlarda kullanılabilecek şekilde geliştirildi. Fuarda, MILMAST tarafından özgün olarak geliştirilen Askeri Römork üzerine entegre şekilde sergilenen ürün, pnömatik olarak yükseltiliyor. Katlanır Aydınlatma Mastı, ağırlığı 25 kg’a kadar olan faydalı yükleri, 4 metreye kadar kaldırabiliyor. Ürün ayrıca, kapalı durumdayken entegre edildiği platformun üzerine katlanarak nakil kolaylığı sağlıyor.

Katlanır Aydınlatma Mastı, MILMAST tarafından özgün olarak geliştirilen Askeri Römork üzerine entegre şekilde sergilendi.

MILMAST’ın yeni geliştirdiği Ana Kontrol Panosu, mastların her türlü işlevinin yönetilebilmesini sağlıyor ve FOM serisi ürünler ile birlikte standart olarak geliyor. Bu pano, dijital ekranı sayesinde kullanıcıya anlık yükseklik bilgisini ve kullanım uyarılarını gösteriyor. Ayrıca, her açılışta özet kullanım geçmişi bilgilerini veriyor. MILMAST, Ana Kontrol Panosu’nu, lojistik destek süreçlerinin daha etkili yönetilebilmesi hedefiyle ve son dönemde gündeme gelen “akıllı bakım” prensiplerine uygun şekilde tasarladı. Firmanın ilk kez tanıttığı diğer ürünler olan Ekranlı ve Ekransız El Kumandaları ise mastların uzaktan yönetilmesini sağlıyor.

Mastların her türlü işlevinin yönetilebildiği Ana Kontrol Panosu (solda), mastların uzaktan yönetilmesini sağlayan Ekranlı El Kumandası (sağda yukarıda) ve Katlanır Aydınlatma Mastı’nın kontrol panosu (sağda aşağıda).

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.