Ana Sayfa Advertorial MILMAST’tan Terzi Usulü Mast Üretimi

MILMAST’tan Terzi Usulü Mast Üretimi

Türk savunma ve havacılık sanayisine mast tedariki için 2017 yılında faaliyetlerine başlayan MILMAST, 6 yılda, 900’ün üzerinde mast sistemi üreterek yurt içinde ve yurt dışında önemli bir pazar payına ulaştı. Firma bugün, 2,2 metreden 15 metreye kadar açık boya sahip; 25 kg’den 270 kg’ye kadar kaldırma kapasiteli üç farklı seride mast üretimi yapıyor. Müşteri talebine göre terzi usulü mast üretimi de gerçekleştiren MILMAST; 45’i mühendis 90’a yakın çalışanı, sektördeki uzmanlık ve tecrübesiyle müşterilerine çözüm ortağı oluyor.

MILMAST, FİGES ve SSTEK (Savunma Sanayi Teknolojileri Anonim Şirketi) çalışanlarının ortaklığında, “AR-GE projelerinden ileri teknoloji ürünlere” ilkesiyle, 2017 yılında kuruldu. Geride bıraktığı 6 yılda, 900’ün üzerinde mast sistemi üreterek hem yurt içinde hem de yurt dışında rüştünü ispat eden firma, savunma ve havacılık sektörünün stratejik bir aktörü oldu. AR-GE projelerinden ürün geliştirmeye, yerli üretimden ihracata kadar geniş bir yelpazede faaliyet gösteren MILMAST, Türkiye’nin savunma kabiliyetlerini geliştirme hedefiyle büyümesini sürdürüyor. 45’i mühendis 90’a yakın çalışanı bulunan firma, mast sektöründeki uzmanlık ve tecrübesiyle müşterilerine çözüm ortağı oluyor. Firmanın, 2,2 metreden 15 metreye kadar açık boya sahip; 25 kg’den 270 kg’ye kadar kaldırma kapasiteli üç farklı seride ürettiği mastlar, müşterinin talebine göre terzi usulü özelleştirilebiliyor.

FHM Serisi mastlar, 1 kg – 50 kg arası ‘hafif yükler’ için tasarlanıp üretildi. Hafif alüminyum gövdesiyle her türlü koşulda sağlamlık vadeden mastlar, hava, kara ve deniz platformlarının tamamının yanı sıra sivil platformlarda da kullanılıyor.

Üretim Her Yıl İki Katına Çıkıyor

MILMAST’ın karbon kompozit malzeme ağırlıklı ürünleri, özellikle ağır ve zor koşullarda kullanılmak üzere tasarlanıyor. Firma, alüminyumdan yapılan, fiyat performans oranı yüksek FHM serisi mastlar ve karbon fiber kompozit gövdeli teleskopik mast sistemlerinin yanı sıra askeri standartlarda römork tasarımı ve üretimi de gerçekleştiriyor. Kuruluşundan beri her yıl bir önceki yıla kıyasla 2 kat daha fazla mast üreten MILMAST yetkilileri, firmanın müşteri sadakat oranının yüzde 98 olduğuna dikkat çekiyor.

AR-GE merkezinde, yurt içi ve yurt dışından gelen farklı mast taleplerini değerlendiren firma, potansiyel gördüğü segmentlerde ürün geliştirmeye devam ediyor. Geleceğin harekât ortamını şekillendirecek teknolojileri yakından takip eden MILMAST, bu teknolojileri de geliştirdiği ürünlere entegre ediyor. Firma, bu kapsamda çevreyi algılayan, çevrenin değişkenlerine reaksiyon gösteren adaptif mast sistemleri üzerinde çalışıyor. Firma, savunma sanayisinin yanı sıra sivil alana yönelik çözümler üretmek için de AR-GE çalışmalarını sürdürüyor.

Karbon Kompozit gövdeye sahip FTM Serisi mastlar, 120 kg – 300 kg arası ağır yükler için tasarlanarak üretildi.

Üretiminin Yarısını İhraç Edecek

Savunma ve havacılık sanayisi alanındaki lider firmalarla çözüm ortaklığı yapan MILMAST; dürüstlük ve güvene dayalı müşteri odaklı yaklaşımı sayesinde küçük ölçekli bir şirketten, sektörün global bir oyuncusu olmaya evriliyor. Dünyanın “en müşteri odaklı mast firması” olmayı hedefleyen MILMAST, son dönemdeki ihracat başarılarıyla hedeflediği yolda emin adımlarla ilerliyor. Firma; Orta Doğu, Afrika ve Güney Asya ve Avrupa pazarlarına ihracat yapıyor. 2022 yılı itibariyle satışlarının yüzde 80’ini yurt içinde gerçekleştiren firma, 2025 yılı için ise yüzde 50’si yurt içi, yüzde 50’si yurt dışı satış hedefliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.