Ana Sayfa Haberler MilSOFT, CMMI Seviye-5 Denetlemelerinden, 6’ncı Kez Başarıyla Geçti

MilSOFT, CMMI Seviye-5 Denetlemelerinden, 6’ncı Kez Başarıyla Geçti

MilSOFT, özellikle yazılım şirketlerinin yetenek olgunluk seviyelerini ölçen ve dünyada kabul görmüş bir standart olan CMMI (Capability Maturity Model Integration / Yetenek Olgunluk Model Entegrasyonu) Seviye-5 denetlemelerinden 6’ncı kez başarıyla geçti. MilSOFT sertifikasını, 6 Aralık’ta düzenlenen tören ile teslim aldı.

Törene; Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı ve SSTEK Savunma Sanayi Teknolojileri A.Ş. (SSTEK) Yönetim Kurulu Başkanı Harun Çelik, SSTEK Genel Müdürü ve MilSOFT Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Gürsoy, SSTEK Genel Müdür Yardımcısı ve MilSOFT Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Koray Çelebi, CMMI Denetçisi Norman Hammock, MilSOFT Genel Müdürü İsmail Başyiğit ve MilSOFT yöneticileri ve çalışanları katıldı.

CMMI Denetçisi Norman Hammock, MilSOFT’un Avrupa’da Seviye-5’e ulaşan ilk şirket olduğunu vurgulayarak bu başarısını 2005’ten beri kesintisiz olarak korumayı başarmasının öneminden bahsetti.

MilSOFT Genel Müdürü İsmail Başyiğit ise firmanın bugüne kadar geçirdiği zorlu süreçlerden bahsederek bugün gelinen noktada şirketin hızlı bir büyüme ivmesi gösterdiğini kaydetti. CMMI’ın öneminden bahseden Başyiğit, “MilSOFT, bu olgunluk seviyesini; yalın, ölçeklendirilmiş çevik süreçleri ve ülke savunma sanayisinde üstlendiği görevi layığı ile yerine getirmede CMMI modelinin getirdiği dinamik ve mekanizmaların kıymetini benimsemiş şirket kültürü ile korumaktadır” ifadelerini kullandı.

Savunma Sanayii Başkan Yardımcısı Harun Çelik ise MilSOFT’un bu başarısını tebrik ederek, firmanın daha nice başarılara imza atacağına inancının tam olduğunu belirtti.

Tören, protokol katılımcıları ile birlikte pasta kesilmesiyle son buldu.

MilSOFT, 2002 yılında Türkiye’de CMMI Seviye-3’e ulaşan ilk firma olmasının ardından, çıtayı yükselterek 2005 yılında CMMI Seviye-5’e ulaştı. Böylelikle MilSOFT, Avrupa’da bu seviyeye ulaşan ilk firma unvanını aldı. Türk savunma sanayisinde tüm projelerinde %100’lük bir kapsama ile CMMI Seviye-5’e ulaşan tek şirket olan MilSOFT, 2005’ten beri, 6’ncı kez denetlemelerden geçerek önemli bir başarıya imza attı. MilSOFT, dünya çapında CMMI belgelendirmesi yapılan yaklaşık 10 bin şirket içinde, Seviye-5 sertifikasyonuna sahip Avrupa’da 27, dünyada ise 619 şirketten biri olarak konumunu koruyor.

CMMI, özellikle savunma sanayisi gibi kritik sektörlerde, yurt içi ve yurt dışı ihalelerde ön koşul olarak aranıyor.

 1,995 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.