Ana Sayfa Haberler Mini ve Mikro İHA’ların Avcısı ŞAHİN Envantere Girdi

Mini ve Mikro İHA’ların Avcısı ŞAHİN Envantere Girdi

Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, 17 Ağustos’ta sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, mini ve mikro insansız hava araçlarının (İHA) imhası için geliştirilen ŞAHİN 40 mm Fiziksel İmha Sistemi’nin envantere girdiğini açıkladı. Paylaşımla birlikte yayınlanan videoda, ŞAHİN ile hem döner kanatlı hem de sabit kanatlı İHA’ların imha edildiği görüntüler yer aldı.

Savunma Sanayii Başkanlığı ile ASELSAN arasında imzalanan sözleşme kapsamında, Türk Silahlı Kuvvetleri için geliştirilen ŞAHİN, radardan bildirilen konuma yönlenme (angajman) sağlayarak hedef takibi ve hedefe yönelik balistik hesaplama yapabiliyor. Çekilebilir römork üzerinde bulunan ve modüler sistem mimarisine sahip olan sistem, kolay intikal edilebilmesi ve kurulabilmesiyle de öne çıkıyor. ŞAHİN; kritik tesislerin korunması, sınır güvenliği, hava savunma ve benzeri görevlerde kullanılabilecek.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.