Ana Sayfa Haberler MKEK, 68’inci Yılında, Ata’nın Huzuruna Çıktı

MKEK, 68’inci Yılında, Ata’nın Huzuruna Çıktı

Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK)’nun 68’inci kuruluş yıldönümü nedeniyle, 15 Mart’ta Anıtkabir’de bir tören gerçekleştirildi.

MKEK Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ahmet Taşkın ve MKEK personelinin katılımıyla düzenlenen törende, mozoleye çelenk koyularak saygı duruşunda bulunuldu ve ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçildi.

Taşkın, Misak-ı Milli Kulesi’nde bulunan Anıtkabir Özel Defteri’ne aşağıdaki satırları yazdı.

“Yüce Önder Atatürk, 565 yıl önce Tophane-i Amire olarak kurulan ve günümüzde Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu adı altında varlığını sürdüren kurumumuzun, kuruluşunun 68’inci yıl dönümünü kutladığımız bugünde, MKE Kurumu mensupları olarak, huzurunda olmaktan onur duyuyoruz.

Bağımsızlığımızın sürdürülmesinde önemli bir unsur olan milli ve yerlilik anlayışının tekrar güçlendiği günümüzde, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu olarak, Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyacı silah ve mühimmatın üretiminde her zaman bu bilinçle çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Ülkemizin birlik ve bütünlüğünü hedefleyen “Fırat Kalkanı” ve “Zeytin Dalı” harekâtlarında kurumumuz üretimi silah ve mühimmatın ağırlıklı olarak kullanılması da bu emeğimizin bir göstergesidir.

Asıl gücünü maneviyat ve aziz halkımızdan alan Türk Ordusunun başarılarına katkı sağlayan önemli bir kurum olan MKEK, güçlü Türkiye’nin savunma sanayisinin daha da ileri seviyelere ulaşmasında daima öncü olmayı hedeflemiştir ve bu yolda azim ve kararlılıkla ilerleyecektir.

Tüm bağlılığımızla önünde minnet, şükran ve saygıyla eğiliyoruz.

Ruhun şad olsun.”

 1,222 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.