Ana Sayfa Haberler Moog, Otomotiv Test Çözümlerindeki Ürün ve Kabiliyetlerini, Türkiye’deki Kullanıcılarla Paylaştı

Moog, Otomotiv Test Çözümlerindeki Ürün ve Kabiliyetlerini, Türkiye’deki Kullanıcılarla Paylaştı

MSI Dergisi’nin 185’inci sayısında yayımlanan özel haber, derginin İnternet sitesinde paylaşılmıştır:

 

Yaklaşık 20 yıldır, Türk savunma ve havacılık sanayisinin çözüm ortağı olan Moog, bu deneyimini ticari ve sivil otomotiv sektörüne aktarmayı hedefliyor. Şirket, 10 Eylül’de, Ankara’da düzenlediği Otomotiv Test Çözümleri etkinliğiyle bu alandaki ürün ve kabiliyetlerini Türkiye’deki kullanıcılar ile paylaştı.

Savunma, havacılık ve otomotiv sektörlerinden birçok temsilcinin katıldığı etkinlikte, otomotiv  ve test teknolojilerindeki son gelişmeler masaya yatırıldı. Moog’un bu alandaki çözümlerinin de anlatıldığı etkinliğin katılımcıları, firmanın otomotiv test alanındaki yeni ürünlerini yakından görme fırsatı yakaladı.

 

Etkinlik, Moog Simülasyon ve Test Sistemleri Türkiye Satış Yöneticisi İlknur Akdemir’in konuşması ile başladı. Akdemir, 1951 yılında New York’ta kurulan Moog’un, bugün, dünya genelinde 27 ülkede, 11.000’e yakın çalışanı ile faaliyet gösterdiğini aktardı. Şirketin, 2018 yılı cirosunun 2,7 milyar dolar seviyesinde gerçekleştiğini söylen Akdemir, şunları ekledi: “Moog; Havacılık Grubu, Endüstri Grubu ve Uzay ve Savunma Grubu olmak üzere üç ana alanda faaliyet gösteriyor. Endüstri Grubu bünyesinde çalışan test ve simülasyon ekibi; ABD, Hollanda ve Çin’de bulunan merkezleri ile farklı bölgelerdeki kullanıcılarına hizmet sunuyor. Benim de dahil olduğum Hollanda’daki ekibimiz, Türk savunma ve havacılık sanayisindeki ortaklarımıza, onların hayatını kolaylaştıran hızlı, güvenilir ve maliyet etkin, test ve simülasyon çözümleri sunuyor.”

Etkinliğin devamında ise Moog’dan ve sektörden alanında uzman birçok kişi sunum yaptı. Bu sunumlar sırasıyla şöyle gerçekleşti:

  • Hibrit Araçların Modelleme ve Test Faaliyetleri – Hacettepe Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağlar Başlamışlı
  • Moog’un Yeni Otomotiv Test Çözümleri: Elektrikli Çok Eksenli Test Sistemi ve Test Kontrol Cihazı – Moog Otomotiv Test Danışmanı Erwin Frederiksen
  • Yüksek Kaliteli Testler: Verileri Akıllıca Kullanma – Moog Simülasyon ve Test Sistemleri Mühendisi Jasper Knol
  • Uygulamalı Ürün Gösterileri – Otokar Simülasyon Testi Süreç Yöneticisi Caner Çopur
  • Müşteri Deneyimi – Bias Mühendislik Test Sistem ve Servis Yöneticisi Şükrü Özen
  • Test Altyapıları ve TRTEST’in Rolü- TRTEST Genel Müdürü Bilal Aktaş

Etkinlikte, ayrıca, “Hidrolik ve Elektrik: Akü Testi ve Satış Sonrası Hizmetler” başlıklı bir oturum da düzenlendi. Oturumda; Moog Avrupa Simülasyon ve Test Sistemleri Satış ve İş Geliştirme Yöneticisi Ronald Kortekaas’ın yanı sıra Erwin Frederiksen, İlknur Akdemir, Jasper Knol ve Lütfü Özçakır (BNBC) konuşma yaptı.

Moog’un etkinlikte tanıtımını yaptığı Elektrikli Çok Eksenli Test Sistemi, geleneksel hidrolik veya pnömatik uygulamalara alternatif sağlıyor. Güç ve kontrol kabini, test kontrol cihazı ve elektro-mekanik eyleyiciye sahip bu sistem, kullanıcının tüm test gereksinimlerini karşılayabiliyor. Sistem, koltuk ayarı, kapı kapatma ayarı ve emniyet kemeri dayanıklılığı gibi farklı testler için kullanılabiliyor.

 

Moog’un yeni ürünleri arasında bulunan Test Kontrol Cihazı, herhangi bir hidrolik veya elektrik test sisteminden gelen verilerin kontrolünü ve kaydını sağlıyor. 1 – 32 kanal aralığına sahip sistem; taşınabilir olması ve kolay kullanılabilirliği ile dikkat çekiyor.

 

Moog, Türkiye’deki Otomotiv Sektörü ile İş Birliği Yapmaya Hazır

Moog Simülasyon ve Test Sistemleri Türkiye Satış Yöneticisi İlknur Akdemir, şirketin, Türkiye pazarındaki geçmişi ve hedefleri üzerine MSI Dergisi’ne değerlendirmelerde bulundu. Akdemir, şunları kaydetti: “Yaklaşık 20 yıllık bir geçmişimiz olan Türkiye pazarında son 11 senedir test ve simülasyon çözümlerimizi müşterilerimize sunuyoruz. Türkiye’deki müşterilerimizin %90’ı savunma ve havacılık sanayisinde faaliyet gösteriyor. Bu kapsamda, sektör firmalarına, ürünlerinin, hedeflerini bulması konusunda destek sağlıyoruz. Test ve simülasyon sistemlerimiz, müşterilerimize zaman ve maliyet konusunda avantajlar sağlıyor. Bu firmalar, yurt dışında belki de bir buçuk-iki yılda yapılabilecek testleri, bizim sistemlerimiz sayesinde 1 ay kadar kısa bir sürede tamamlayabiliyorlar. Güvenilir ve sonuca odaklı şirket politikamız, müşterilerimizde memnuniyet sağlıyor. Moog’un otomotiv test ekipmanları ise sivil ve ticari araç üretimi yapan profesyonellere sunduğu inovatif çözümlerle test süreçlerini daha verimli, hızlı ve kolay hâle getiriyor. Moog’un teknik bilgi ve deneyimini, Türkiye’deki sivil ve ticari otomotiv sektörüne de sunmak istiyoruz. Bu kapsamda görüşmelerimiz devam ediyor.”

 1,326 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.