Ana Sayfa Manşet ALTINAY SAVUNMA’dan Sınır Güvenliğine Yönelik Elektro-Mekanik Çözümler

ALTINAY SAVUNMA’dan Sınır Güvenliğine Yönelik Elektro-Mekanik Çözümler

ALTINAY SAVUNMA, MRBS’21’e, iştiraklerinden DASAL’ın standında yer alarak katıldı. Firma, standı ziyaret eden katılımcılara, sınır gözetleme ve haberleşme görevleri kapsamında kullanılabilecek teleskopik mastlarını ve insansız kara aracı (İKA) ürün ailesini tanıttı.

IDEF’21 sırasında sergilenen mast ürün ailesi.

ALTINAY SAVUNMA’nın haberleşme, istihbarat ve elektronik harp görevleri kapsamında da kullanılabilen teleskopik mastları, özellikle dağlık sınır bölgelerinde kritik bir kabiliyet sağlıyor. Bu bölgelerde görev yapan personelin karargâhlarla haberleşmesi, coğrafi engeller nedeniyle kesintiye uğrayabiliyor. Üzerine farklı boyutlardaki antenlerin takılabileceği teleskopik mast sistemleri ise bu sorunların üstesinden gelebiliyor. Bu mastlar, elektro-optik sistemler takıldığında ise etkili birer gözetleme sistemine dönüşebiliyor.

Firmanın mastları, geleneksel sınır güvenliği operasyonlarına yönelik olarak da ana muharebe tanklarında kullanılıyor. FIRAT-M60T Modernizasyon Projesi kapsamında M60TM tanklarına entegre edilen Teleskopik Tank Mastı, kendini sahada kanıtlayan bir çözüm olarak öne çıkıyor.

ALTINAY SAVUNMA’nın MARGAY, VAŞAK ve KARAKULAK’tan oluşan Atılabilir İKA ürün ailesi ise tehdit oluşturan unsurların barınabildiği mağara, tünel ve meskûn mahal gibi alanlarda, personelin hayatını tehlikeye atmadan emniyetli ve hızlı şekilde keşfi için kullanılabiliyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.