Ana Sayfa Haberler MRBS, 22 Ülkeden Ziyaretçilerle Sektörü Bir Araya Getirecek

MRBS, 22 Ülkeden Ziyaretçilerle Sektörü Bir Araya Getirecek

Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi (MRBS), bu yıl 3. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. İçişleri Bakanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı ve Savunma Sanayii Başkanlığının destekleriyle MÜSİAD Ankara tarafından düzenlenen etkinlik, 5-6 Ekim 2021 tarihlerinde Hacettepe Beytepe Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz, MRBS’nin, ilk başladıkları güne kıyasla dört katı büyüklüğe ulaştığına dikkat çekti. Alanında uzman isimlerle askeri radar ve sınır güvenliği konusunda sektörün nabzını tutacak oturum konularının MRBS’de tartışılacağını açıklayan Yılmaz, fuar alanında, karar vericilerle Türk savunma sanayisini buluşturacaklarını ifade etti. Pandemi sonrası verilen bir yıl aranın ardından bu yıl fiziki olarak gerçekleşecek olan MRBS’nin ölçeğini büyüttüklerini vurgulayan Yılmaz, MRBS’de göçmen krizi, sınır güvenliği, orman yangınları, terörle mücadele gibi birçok konuda yerli firmaların sunduğu çözümlerin tanıtılacağını bildirdi.

MRBS’ye 22 ülkeden ziyaretçiler katılacak. Bu ülkeler arasında; ABD, Afganistan, Avusturya, Azerbaycan, Bosna Hersek, Burundi, Danimarka, Endonezya, Filistin, Fransa, Güney Sudan, İspanya, Japonya, Kazakistan, KKTC, Kongo, Kosova, Pakistan, Sırbistan, Sri Lanka, Ukrayna, Ürdün yer alıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.