Ana Sayfa Manşet MRBS’21’de Öne Çıkanlar

MRBS’21’de Öne Çıkanlar

Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nin (Military Radar + Border Security / MRBS) 3.sü, 5-6 Ekim tarihlerinde, Ankara’da gerçekleştirildi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir’in de ziyaret ettiği ve stantların neredeyse tamamını incelediği etkinlik, katılımcı firmalarla karar vericileri bir araya getirdi.

Etkinliğin öne çıkan gelişmelerini, sizlerin ilgisine sunuyoruz.

Sahil güvenlik uygulamalarına yönelik çözümler sunan ALPAGU Savunma, faaliyetlerini, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya anlatma fırsatı yakaladı.
Modern antenler, gömülü sistemler, kablosuz haberleşme sistemleri, FPGA bazlı işlemci kartları, yüksek verimli RF devreler, gömülü sistemler ve sensör ağları alanlarında faaliyet gösteren ANKETEK, etkinlikte sahip olduğu kabiliyetleri ve teknolojileri sektörün ilgisine sundu.
ASELSAN, sınır güvenliği alanında sunduğu geniş çözüm yelpazesini, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya anlattı.
Sınır güvenliğine yönelik radar çözümleri, dronsavar çözümleri ve X-ray tarama cihazı, ASELSAN’ın standında sergilediği ürünler arasında yer aldı. Firma, dron tespitine yönelik bir AESA radarı üzerinde çalışmalarını sürdürüyor.
ASR Teknoloji, elektronik güvenlik sistemleri alanındaki ürünlerini sergiledi.
Tekerlekli araçlar için yürüyen aksamlar geliştiren BASE Studio, etkinlikte, sınır güvenliği kapsamında kullanılan 4×4, 6×6 ve 8×8 araçlara yönelik aks, transfer kutusu ve diferansiyel gibi çözümlerini tanıttı. Firmanın ürünleri, hâlihazırda Kara Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde yer alan ATEŞ Mobil Sınır Güvenlik Aracı’nda da kullanılıyor.
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, BMC’nin faaliyetlerinin güncel durumuyla ilgili bilgi aldı.
Gürbüz Trade, standında, güvenlik güçlerinin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilecek özelleşmiş çözümleri sergiledi.
Huğlu Av Tüfekleri, sergilediği ürünleri ve ürün geliştirme faaliyetlerini, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a anlattı.
KEDACOM, akıllı şehir güvenliği alanındaki çözümlerini tanıttı.
Manisa Teknokent Teknoloji Transfer Ofisi, temsil ettiği kurum ve kuruluşların farklı üretim teknolojileriyle ortaya çıkarttığı bileşenleri ve parçaları sergiledi.
Bilimsel, endüstriyel ve ticari görüntüleme uygulamalarında kullanılan monolitik ve hibrid görüntüleme sensörleri için yüksek performanslı tümleşik okuma devreleri ve sensörleri tasarlayan ve üreten Mikro-Tasarım’ın ürünleri, etkinlikte, hem kendi standında hem de ürün sağladığı firmaların stantlarında boy gösterdi. Firmanın standının ziyaretçileri arasında, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da yer aldı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, MilSOFT’un çözümleriyle ilgili bilgi aldı.
Kablo donanımı tasarımı, üretimi ve elektromekanik montaj faaliyetlerini yürüten MZD Savunma, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ı, çalışmalarıyla ilgili bilgilendirdi.
Dış ortamda kablosuz iletişim ürünleri ile ilgili distribütör ve entegratör olarak faaliyet gösteren Radio Teknoloji, Savunma Sanayii Başkanı Prof. İsmail Demir’e faaliyetleri hakkında bilgi verdi.
Bilgi teknolojileri alanında katma değerli mühendislik çözümleri sunan Robit Teknoloji, Savunma Sanayii Başkanı Prof. İsmail Demir’e bir anı objesi hediye etti.
Askeri ve sivil ürünler, teknoloji ve hizmetlerin ihracatı ve ithalatı alanında aracı bir şirket olan Scandium Savunma Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Scandium Defense Industry & Trade JSC), standında, faaliyet alanı kapsamındaki ürünlerin bir bölümünü sergiledi.
Etkinliğin ilk gününde gerçekleştirilen Dijital Denizcilik ve Haberleşme oturumunda bir sunum yapan SimBT Strateji ve İş Geliştirme Direktörü Altan Yavaş, firmanın deniz platformlarına yönelik simülasyon çözümlerini anlattı.
Teknopark İstanbul, açtığı stantta, firmalara sağladığı avantajları anlattı. Standı, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da ziyaret etti.
Haber, sosyal medya ve internet takibi için kullanılan Teleskop Dijital Gözlemci uygulaması da etkinlikte bir stant açtı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, uygulamayla ilgili bilgi aldı.
Taşınabilir baz istasyonunu sergileyen ULAK ekibi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile öz çekim yaptı.
Yayla Bakliyat, güvenlik güçlerinin de yararlanabileceği ürünleri hakkında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’a bilgi verdi.
Türk Silahlı Kuvvetleri ve yabancı silahlı kuvvetler için hazır yemek üretimi yapan Yurt Konserve’nin standı, etkinlik boyunca çok sayıda ziyaretçi ağırladı.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.