Ana Sayfa Haberler MRBS’de 14 Yeni Proje İlk Kez Tanıtılacak

MRBS’de 14 Yeni Proje İlk Kez Tanıtılacak

İçişleri Bakanlığı himayelerinde, Milli Savunma Bakanlığı, Savunma Sanayii Başkanlığı, Türk İş Birliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Ankara Valiliğinin destekleriyle MÜSİAD Ankara tarafından hayata geçirilen 2’nci Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi (MRBS),  17 Eylül’de, Ankara’da düzenlenen bir basın toplantısıyla kamuoyuna tanıtıldı.

Toplantıya; MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar, MÜSİAD Ankara Sektör Kurulları ve İş Geliştirmeden Sorumlu Başkan Yardımcısı A. Bahaddin Meral, MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş, MÜSİAD Ankara Basın, Yayın ve Medya Sektör Kurulu Başkanı Burhan Varol ve basın mensupları katıldı.

MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Basri Acar

2-3 Ekim tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek olan MRBS hakkında açıklamalarda bulunan Acar; askeri radar ve sınır güvenliği alanında sektöre gündemindeki öncelikli konuları tartışmak, en son teknoloji ürünlerin sergilenmesini sağlamak ve üreticileri karar vericilerle buluşturmak amacıyla yola çıktıklarını söyledi. Zirvede yerli ve milli önemli savunma sanayi projelerinin tanıtılacağının altını çizen Acar; ASELSAN, DEKOM, STM, HAVELSAN, Turaç, Scandium, HTR, FNSS, Nurol Makina, Meteksan Savunma ve Ulusal Savunma gibi sektörün önde gelen birçok firmasının, 14 yeni projesinin MRBS’de tanıtılacağı bilgisini paylaştı.

S-400’ün radar sisteminin Türkiye’de, resmi bir organizasyon kapsamında ilk defa MRBS’de tartışılacağını söyleyen Acar, zirvenin uluslararası boyutunu da bu yıl güçlendirdiklerini söyledi. Zirveye özellikle Afganistan’dan önemli bir heyetin katılacağını bildiren Acar, Afganistan Cumhurbaşkanlığı, Milli Güvenlik Kurulu ve Milli Savunma Bakanlığını temsil eden kamu yöneticileri, özel sektör ve üniversiteyi temsil eden özel bir heyetin MRBS için Türkiye’ye geleceğini belirtti.

 

MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş

 

Toplantıda konuşan MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş ise MRBS Zirvesi ile ilgili şu bilgileri paylaştı:

  • Zirve bundan sonra 2 yılda bir düzenlenecek.
  • Geçen yıl 29 firmanın katıldığı etkinliğe, bu yıl 52 firma katılacak.
  • İçişleri Bakanlığı da Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü ile bu yıl etkinlikte yer alacak.
  • Milli Savunma Bakanlığı ise Tedarik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Teknik Hizmetler Dairesi Başkanlığı ile birlikte etkinliğe katılacak.

Toplantı, basın mensuplarının sorularına verilen cevaplarla son buldu.

 1,529 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.