Ana Sayfa Haberler MRBS’de, Yerli Savunma ve Havacılık Sanayisi En Yeni Teknolojilerini Tanıtacak

MRBS’de, Yerli Savunma ve Havacılık Sanayisi En Yeni Teknolojilerini Tanıtacak

MÜSİAD Ankara’nın, 21-22 Mart’ta, Ankara’da düzenleyeceği Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’nde (MRBS), yerli savunma ve havacılık sanayisi temsilcileri en yeni teknolojilerini tanıtma fırsatı bulacak.

MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz, 17 Mart’ta yaptığı yazılı açıklamada, zirvenin, Türk savunma ve havacılık sanayisinin en son teknolojiyle geliştirdiği projeleri, dost ve müttefik ülkelerden karar vericilerle buluşturacağını vurguladı. Yılmaz, “MRBS, önemli bir ihracat platformu niteliği taşıyor. Sanayicilerimizin ihracatçı vizyonunu destekleyen MRBS’de, bu yıl önemli iş birliği anlaşmalarının imzalanmasını bekliyoruz” dedi.

Yılmaz, şunları söyledi: “MRBS’nin oturumlarında hava, deniz ve kara sınırlarımız için geliştirilen teknolojilerin yanı sıra ülkeleri sınırsızlaştıran yenilikçi projelere de dikkat çekeceğiz. Kahramanmaraş merkezli depremlerle yeniden gündeme gelen HAARP teknolojisi de MRBS’de masaya yatırılacak. Ayrıca Türkiye’deki uzay çalışmalarının geleceği de önemli oturum konularımız arasında yer alıyor.”

MÜSİAD Ankara’nın düzenlediği MRBS zirvesi, 21-22 Mart’ta, Ankara’da Hacettepe Beytepe Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.