Ana Sayfa Arşiv MSB Akar Uyardı: “Bedeli Ağır Olur. Her Türlü Hazırlığımız Var”

MSB Akar Uyardı: “Bedeli Ağır Olur. Her Türlü Hazırlığımız Var”

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Katar ve Pakistan temaslarının ardından gittiği Afganistan’da, başkent Kabil’deki Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığını ziyaret etti.

Hulusi Akar’a, Türkiye’nin Kabil Büyükelçisi Oğuzhan Ertuğrul eşlik etti.

Burada, Türk birliğinin faaliyetleri hakkında bilgi alan Akar daha sonra Mehmetçikle öğle yemeği yedi.

Hulusi Akar, Ege’de, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne karşı hiçbir oldubittiye müsaade etmeyeceklerini bir kez daha vurguladı.

 

“Biz iyi komşuluk, barış, refah, huzur ve istikrardan yanayız” diyen Akar, “ancak bunun dışında da hiçbir şekilde, her ne pahasına olursa olsun, haklarımızdan asla ödün vermeyeceğimizi herkesin bilmesi, aklını başına alması lazım” diye konuştu.

Akar şöyle dedi:

“Herkesin tahriklerden, provokasyondan uzak durması lazım; aksi halde bunun bedelinin ağır olacağını herkesin bilmesi lazım. Bu konuda her türlü tedbirimiz, hazırlığımız vardır. Ülkemizin ve milletimizin hak ve hukukunu korumak adına gereken neyse, bunların hepsi de yeri ve zamanı geldiğinde gerçekleştirilecektir. Hiçbir şekilde kıyılarımıza yakın mesafelerde, Ege’de, Akdeniz’de, Kıbrıs’ta yapılan provokasyonların etkisinin olmayacağını, bunlardan dolayı herhangi yanlış hesaplara girilmemesi gerektiğini, bu şekilde bir yere varılmasının, bir şey elde etmenin mümkün olmadığını da herkesin bilmesi lazım. Muhataplarımıza bizim en samimi, ciddi tavsiyelerimiz bunlardır.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ege ve Akdeniz’de gerginliğin azalmasının, ülkelerin lehine olacağını kaydetti.

Kabil’de görevli bazı yabancı askerlerle de bir araya gelen Akar, daha sonra Afganistan Savunma Bakanlığını ziyaret etti.

Hulusi Akar, Afganistan Savunma Bakanı Tarık Şah Bahrami ile görüşmesinin ardından Cumhurbaşkanlığına geçti.

Akar, Afganistan Cumhurbaşkanı Muhammad Ashraf Gani tarafından kabul edildi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Afganistan Cumhurbaşkanı Birinci Yardımcısı Raşid Dostum’la da bir görüşme gerçekleştirdi.

ZİYARETE İLİŞKİN DİĞER FOTOĞRAFLAR

               

 1,145 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.