Ana Sayfa Haberler Bakar Akar’dan, 450 Metreden Tek Atışta İsabet

Bakar Akar’dan, 450 Metreden Tek Atışta İsabet

Alper ÇALIK / a.calik@savunmahaber.com

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindeki heyet, 25 Şubat’ta, HAVELSAN tesislerine bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyaret sırasında, Bakan Akar, HAVELSAN tarafından geliştirilen Keskin Nişancı Eğitim Simülatörü’nü bizzat denedi. Kendisinin “piyade” olduğunu hatırlatarak simülatörün başına geçen Bakan Akar, 450 metre uzaklıktaki bir hedefi tek atışta vurdu.

Ziyaret sırasında Bakan Akar’a, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere de eşlik etti. HAVELSAN Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Murat Şeker, yönetim kurulu üyeleri ve Genel Müdürü Mehmet Akif Nacar tarafından karşılanan Bakan Akar, tamamlanan ve devam eden projelere ilişkin brifing aldı. Heyet, brifingin ardından Simülasyon, Otonom ve Platform Yönetim Teknolojileri binasına geçti.

Burada, Hezarfen Paraşüt Eğitim Simülatörü başta olmak üzere çeşitli simülatörleri inceleyen Bakan Akar, Keskin Nişancı Eğitim Simülatörü ile atış yaptı ve daha sonra HAVELSAN tarafından Türk Hava Yolları için üretilen Airbus A320 Tam Uçuş Simülatörü’nü inceledi. Akar ve Orgeneral Küçükakyüz burada, İstanbul üzerinde kısa bir uçuş da gerçekleştirdi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.