Ana Sayfa Haberler MSB, KBRN Tehditlerine Karşı Çalıştay Düzenledi

MSB, KBRN Tehditlerine Karşı Çalıştay Düzenledi

Millî Savunma Bakanlığı (MSB) tarafından, 19 Nisan’da yapılan bilgilendirmeye göre, MSB Teknik Hizmetler Kimyasal, Biyolojik, Radyolojik ve Nükleer (KBRN) Savunma Daire Başkanlığı’nda, “KBRN Savunma Eşgüdüm Çalıştayı” yapıldı.

Çalıştay kapsamında; Türkiye’nin içinde bulunduğu coğrafya, komşu ülkelerdeki iç karışıklıklar, terör tehdidi, olası endüstriyel kazalar ve sanayi bölgelerinde meydana gelebilecek doğal afetler gibi unsurlar göz önünde bulundurularak KBRN savunma alanında yapılan ve yapılacak çalışmalar değerlendirildi.

Çalıştaya, Millî Savunma Bakanlığı, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları, İçişleri Bakanlığı AFAD Başkanlığı, Sağlık Bakanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü gibi kamu kurumları, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN gibi savunma sanayi kuruluşları ve 23 üniversiteden rektör, dekan ve öğretim üyesi seviyesinde yaklaşık 150 kişi katıldı.

 1,421 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.