Ana Sayfa Haberler Pakistan’ın 3. MİLGEM’i PNS BADR da Mavi Sularla Buluştu

Pakistan’ın 3. MİLGEM’i PNS BADR da Mavi Sularla Buluştu

Milli Savunma Bakanlığına bağlı ASFAT ana yükleniciliğinde devam eden Pakistan MİLGEM projesi kapsamındaki 3. gemi olan PNS BADR, 20 Mayıs’ta, Karaçi’de düzenlenen bir törenle suya indirildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, törene bir video mesaj ile katıldı. Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar ise Pakistan Başbakanı Şahbaz Şerif’le birlikte töreni yerinde izledi.

Proje kapsamında, Pakistan Deniz Kuvvetlerinin ihtiyaçlarına yönelik olarak, 2’si Türkiye’de 2’si Pakistan’da olmak üzere toplam 4 adet MİLGEM korveti inşa ediliyor. Gemiler, Türk Deniz Kuvvetlerinde hizmet verenlerden farklı olarak Pakistan tarafından seçilen sistemler ve silahlarla donatılıyor. Projenin son gemisinin Eylül ayında suya indirilmesi hedefleniyor. Gemilerin kullanıcıya, Ağustos 2023’ten başlayarak 6’şar ay arayla teslim edilmesi planlanıyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.