Ana Sayfa Haberler MSB, S-400’lerin İlk Görüntülerini Paylaştı

MSB, S-400’lerin İlk Görüntülerini Paylaştı

Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sistemi Projesi kapsamında, Rusya’dan tedarik edilen S-400 sistemlerinin ilk teslimatları 12 Temmuz’da Ankara’ya ulaştı. Milli Savunma Bakanlığı, S-400’lerin Mürted Hava Meydanı’na getirilmesine ilişkin video ve fotoğraflar paylaştı.

Konuyla ilgili MSB tarafından paylaşılan haberde şu ifadeler kullanıldı: “Türkiye’nin hava ve füze savunma ihtiyacının karşılanmasına yönelik S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin tedarik sözleşmesi 11 Nisan 2017’de imzalanmıştır. Sözleşme kapsamında S-400 Uzun Menzilli Bölge Hava ve Füze Savunma Sisteminin birinci grup malzemelerinin Mürted Hava Meydanı / Ankara’ya intikali 12 Temmuz 2019 tarihinden itibaren başlamıştır.”

 

Savunma Sanayii Başkanlığından, 12 Temmuz’da, yapılan basın açıklamasında, S-400 sisteminin SSB ile Rosoboronexport / Rusya Federasyonu arasında imzalanmış olan sözleşme kapsamında geldiği belirtilmişti. Açıklamanın devamında, “Sisteme ait parçaların teslimatlarına önümüzdeki günlerde devam edilecek, sistem bütünüyle hazır olduktan sonra ilgili makamların belirleyeceği şekilde kullanımına başlanacaktır.” ifadeleri kullanılmıştı.

 2,262 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.