Ana Sayfa Özel DosyalarIDEF 2021 Harp Savunma’nın AFT Cooling Teknolojisi, IDEF’te Görücüye Çıktı

Harp Savunma’nın AFT Cooling Teknolojisi, IDEF’te Görücüye Çıktı

Harp Savunma ekibi, AFT Cooling kasasının önünde.

Harp Savunma, bir süredir yürüttüğü Ar-Ge çalışmaları sonucunda test aşamasına getirdiği AFT Cooling teknolojisini, ilk defa IDEF 2021’de sergiledi.

Adını, Air Flow Through Cooling teriminden alan teknoloji, hava soğutmasının, elektronik kartların üzerinde yapılmasını sağlıyor. Böylece soğutma, ısı yayan bileşenlerin ihtiyaçları doğrultusunda ve o bileşenin yer aldığı bölgede yapılabiliyor. Bu özellik ise kartları barındıran kasanın, ısı iletkenliği olmayan, çok daha hafif malzemelerden üretilebilmesini olanaklı hale getiriyor. Bu teknoloji sayesinde, elektronik birimlerin ağırlığında ciddi bir azalma yaşanması ve özellikle de küçük boyutlu insansız hava araçlarının faydalı yük taşıyabilme kabiliyetlerinin, önemli ölçüde artması hedefleniyor.

Harp Savunma standında, Vikilit® kart kilidi ürün ailesinin üyeleri de sergilendi. En solda, firmanın Hapis Vida ürünleri de görülüyor.

Harp Savunma, fuarda, elektronik soğutma testlerini başarıyla tamamlamış AFT Cooling kasasını sergiledi. Firma, bu teknolojinin kullanıldığı çözümleriyle ilgili olarak, hava platformu geliştiren bir ana yüklenici ile görüşmelere de başladı.

Harp Savunma, standında, Vikilit® kart kilidi ürün ailesinin ulaştığı son noktayı da sergiledi. Bugüne kadar 35 farklı kart kilidi tasarlayan ve bunların binlercesini müşterilerine teslim eden firma, Mart ayında, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından aldığı “Yatırım Teşvik Belgesi” ile mevcut Vikilit® üretim kapasitesini 3 katına; yıllık olarak da 100.000 adede çıkarabilecek. Bunun yanı sıra ürün teslim sürelerinde de iyileşme sağlayacak. Harp Savunma, Yatırım Teşvik Belgesi kapsamındaki çalışmalarını ve yatırımlarını önümüzdeki aylarda başlatmayı ve 2 yılda tamamlamayı hedefliyor.

 724 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.