Ana Sayfa Haberler MSI Dergisi, SEDEC’in Resmi Yayın ve Basın Sponsoru Oldu: İmzalar, Derginin Yeni Ofisinde Atıldı

MSI Dergisi, SEDEC’in Resmi Yayın ve Basın Sponsoru Oldu: İmzalar, Derginin Yeni Ofisinde Atıldı

SEDEC Koordinatörü Hilal Ünal Türkan, 15 Kasım’da, MSI Dergisi’nin yeni ofisini ziyaret etti. Ziyaret sırasında, MSI Dergisi ve SEDEC arasında, Resmi Yayın ve Basın Sponsorluğu konusunda İş Birliği Anlaşması imzalandı. Ayrıca, Ankara Askeri Ataşeler Birliği (AMAC)’nin resmi yayını olan AMAC Magazine, SEDEC’in, Basın Sponsoru oldu.

İş Birliği Anlaşması; SEDEC Koordinatörü Hilal Ünal Türkan ve MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar tarafından imzalandı. İş Birliği Anlaşması’nın detaylarının ele alındığı görüşmede, SEDEC’in, MSI Dergisi üzerinden yapılacak tanıtım faaliyetleri tüm ayrıntılarıyla planlandı. Anlaşma kapsamında, MSI Dergisi, fuarın, tek Resmi Yayın ve Basın Sponsoru olacak. 2-4 Haziran 2020’de düzenlenecek fuara kadar yürütülecek tanıtım faaliyetleriyle, SEDEC’in karar alıcılara tanıtılması ve ulusal ve uluslararası sektör firmalarının katılımının arttırılması hedefleniyor. SEDEC’in, Ankara’da görev yapan yabancı ülke askeri ataşelerine tanıtımı ise fuarın Basın Sponsoru olan AMAC Magazine üzerinden yürütülecek. AMAC Magazine üzerinden yapılacak tanıtım faaliyetleriyle fuarda, ihracat odaklı görüşmelerin daha da arttırılması amaçlanıyor.

 

Konusu itibarıyla sektöre yeni bir soluk getiren SEDEC, ilk kez, 3-5 Temmuz 2018’de düzenlenmişti. Bu fuara, 39 ülkeden önemli satın alma heyetleri katıldı ve fuar boyunca 4.200 iş görüşmesi gerçekleştirildi. 2018’de olduğu gibi 2020’de de Ankara’daki ATO Congresium’da düzenlenecek SEDEC; Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Savunma ve Havacılık Sanayi İhracatçıları Birliğinin (SSI) desteğiyle organize ediliyor. Anayurt güvenliği, sınır güvenliği, iç güvenlik ve savunma sistemleri konularında ulusal ve uluslararası önde gelen oyuncuları bir araya getirecek olan fuarın, Türkiye’deki ve yurt dışındaki savunma ve güvenlik profesyonellerinin buluştuğu stratejik bir zirveye dönüşmesi hedefleniyor.

SEDEC’e;

  • Milli Savunma Bakanlığı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları, Jandarma Genel Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, Emniyet Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğü,
  • Türkiye’de görev yapan yabancı ülke askeri ataşeleri,
  • FRONTEX (Avrupa Sınır ve Sahil Koruma Ajansı) yetkilileri,
  • Yurt dışındaki askeri kuvvetler ve polis teşkilatları için satın alma yapan özel kişiler,
  • ASELSAN, FNSS, HAVELSAN, MKEK, Roketsan ve TUSAŞ gibi yerli ana yükleniciler ile
  • Airbus, BAE Systems, Boeing, Leonardo, Lockheed Martin, MBDA ve Rolls-Royce

gibi kurum ve kuruluşların temsilcileri, resmi olarak davet edildi. Sektörün, alanında önde gelen etkinliği olmayı hedefleyen SEDEC, her 2 yılda bir, çiftli yıllarda düzenlenmeye devam edecek.

 

MSI Dergisi, Sektörün Nabzını Tutmaya Devam Ediyor

2004 yılı kasım ayında yayınlanan ilk sayısı ile sektörle buluşan MSI Dergisi, 15’inci yılını geride bıraktı. Türk savunma ve havacılık sektörünün son 15 yılına ayna tutan MSI Dergisi, hem Türkçe hem de İngilizce yayınlarıyla sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. MSI Dergisi; tedarik makamlarından son kullanıcılara, Türkiye’deki diplomatik misyonlardan yurt dışındaki kurumlara, ulusal ve uluslararası sektör şirketlerinden üniversitelere ve sektöre ilgi duyanlara kadar geniş yelpazedeki okuyucu kitlesini her geçen gün daha da genişletiyor. Fuar, zirve ve seminerlere yönelik olarak hazırladığı Özel Sayılar ile firmaların farkındalıklarının arttırılması sağlayan MSI Dergisi, aynı zamanda, etkinliklerin ardından hazırladığı Özel Dosyalar ile de fuarı, tüm boyutlarıyla okuyucularının ilgisine sunuyor.

 2,285 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.