Ana Sayfa Haberler MSI Dergisi ve AMAC Magazine, TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade ve Mali İşler ve İştirakler Grup Başkanı Erhan Sipahioğlu’nu Ağırladı: Gündemde, TSKGV’nin Tanıtımı ve Hedefleri Vardı

MSI Dergisi ve AMAC Magazine, TSKGV Genel Müdür Vekili Sadık Piyade ve Mali İşler ve İştirakler Grup Başkanı Erhan Sipahioğlu’nu Ağırladı: Gündemde, TSKGV’nin Tanıtımı ve Hedefleri Vardı

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdür Vekili Sadık Piyade ve Mali İşler ve İştirakler Grup Başkanı Erhan Sipahioğlu, 17 Aralık’ta, MSI Dergisi ve AMAC Magazine’in yeni ofisine hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi.

Vakıf yönetimi, MSI Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Ümit Bayraktar ve Genel Koordinatörü Naile Bayraktar tarafından ağırlandı. Piyade, görüşmede, MSI Dergisi’nin, uluslararası alanda Türk savunma ve havacılık sektörünün sesi, ulusal çapta da sektörün bağlantı noktası olduğunu belirtti. MSI Dergisi’nin, TSKGV’nin ve sektörün tanıtımına büyük katkıları olduğunu ifade eden Piyade, Bayraktar ve ekibine azim dolu çalışmalarından dolayı teşekkür etti. Göreve başladığından beri, MSI Dergisi’nin desteğini hep en yakınında hissettiğini belirten Piyade, TSKGV ailesinin her geçen gün büyümesinde, derginin emeklerinin de çok olduğunu vurguladı. Piyade, AMAC Magazine ile Türkiye’de görev yapan yabancı ülke askeri ataşelerine yönelik yapılan tanıtımların da sektör ihracatına önemli katkılar sağladığının altını çizdi.

Ziyarette, MSI Dergisi tarafından, “TSKGV’nin Basınla İlişkileri Konusunda Öneriler” konulu bir sunum da yapıldı. Bu kapsamda, vakfın tanıtımı için MSI Dergisi ve diğer basın kuruluşları üzerinden yapılabilecek çalışmalar ayrıntılarıyla ele alındı.

 

Piyade, TSKGV’nin Hedeflerini Anlattı

Piyade, görüşmede, TSKGV Genel Müdür Vekili olarak gerçekleştirmek için çalıştıkları hedeflerini de anlattı. Bu yıl, 32’nci kuruluş yıl dönümünü kutlayan TSKGV’nin bağışçılarıyla birlikte güçlü olduğunu ifade eden Piyade, birincil hedeflerinin bağışçıların sayısını arttırmak ve onlarla gönül bağlarını daha da güçlendirmek olduğunu belirtti. Böylelikle vakıf şirketlerinden daha az kaynak alacaklarını ve onların daha çok yatırım yapmasına zemin oluşturacaklarını söyledi. Piyade, çalışmalar sonucunda bağışçı sayısının her geçen gün ciddi sayıda arttığını ve şu an 100 bine ulaşmak üzere olduğunu da ekledi.

IDEF (Uluslararası Savunma Sanayii Fuarı) hakkında da hedeflerini paylaşan Piyade, şunları kaydetti: “2019 itibarıyla stant katılımında, dünya sıralamasında 4’üncüyüz. Bunu, çok büyük bir başarı olarak görüyoruz. Görüşme trafiği ve imzalanan anlaşma bakımından ise dünya sıralamasında birincisiyiz. IDEF 2021 ve IDEF 2023’ün de planlamasına başladık. IDEF 2023’te stant katılımcı sayısında da dünya birincisi olmayı hedefliyoruz.”

TSKGV’nin şirketleri olan İŞBİR ve ASPİLSAN Enerji’nin yeni yatırımlar yaptığını ve bu kapsamda birer fabrika daha kurulma çalışmaları başlattığını bu yatırımlarla şirketlerin, önemli teknolojiler geliştireceğini ifade etti. Piyade, hedeflerinden birinin de bu yatırımların sayısının arttırılması ve vakıf şirketlerinin gücüne güç katması olduğunu bildirdi.

 

TSKGV’den MSI Dergisi’ne “Teşekkür Belgesi”

Ziyarette, MSI Dergisi’nin vakfın tanıtımına sunduğu katkılardan dolayı bir “Teşekkür Belgesi” de takdim edildi. Piyade tarafından Bayraktar’a takdim edilen belgede şu ifadeler yer alıyor:

Sayın MSI Dergisi,

TSK Güçlendirme Vakfı, ülkemize kazandırdığı ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN, HAVELSAN, İŞBİR ve ASPİLSAN gibi şirketler ile Türk Silahlı Kuvvetlerinin güçlendirilmesi ve Ulusal Savunma Sanayiimizin geliştirilmesine öncülük etmenin haklı gururunu yaşamaktadır. Vakıf, kurulduğu 1987 yılından beri, Türk Milleti ile TSK arasında var olan gönül bağını güçlendirme amacıyla yüce milletinden aldığı maddi ve manevi destek sayesinde faaliyetlerini sürdürmektedir.

TSK Güçlendirme Vakfı tarafından yapılan faaliyetlerin halkımıza doğru biçimde tanıtılması ve Vakfın kamuoyunda görünürlüğünün arttırılması maksadıyla verdiğiniz destek için size teşekkür ediyor, sağlık ve mutluluk dolu bir yaşam diliyorum.

Sadık PİYADE

TSKGV Genel Müdür Vekili

 1,570 Toplam Görüntüleme,  2 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.