Ana Sayfa Haberler MSI Dergisi’ni Ziyaret Eden CEY Savunma, Sektöre Sunduğu Simülasyon Çözümlerini Anlattı

MSI Dergisi’ni Ziyaret Eden CEY Savunma, Sektöre Sunduğu Simülasyon Çözümlerini Anlattı

Genç ve dinamik yapısı ile öne çıkan sektör firmalarından CEY Savunma’nın Genel Müdürü Orkun Zorba ve Program Yöneticisi Necmi Özdemir, 29 Eylül’de, MSI Dergisi’ni ziyaret etti. Ziyaretin ana gündem maddesi, CEY Savunma’nın sektöre sunabileceği özgün ve yenilikçi mühendislik ve simülasyon çözümleri oldu.

Faaliyetlerini, Hacettepe Teknokent’teki, tesis güvenlik belgesine sahip ofisinde yürüten CEY Savunma; harp oyunu simülasyonları, simülasyon altyapıları ve yüksek performanslı yazılım geliştirme üzerine çalışıyor.

Firma, harp oyunu simülasyonları alanında; bu tür simülasyonların geliştirilmesi, iyileştirilmesi ve bakımı konularında uzmanlaşıyor. Bu alanda, bir yandan stratejik, operasyonel ve taktik gibi farklı seviyelerde çözümler üretirken bir yandan da yapısal simülasyonların etkin kullanımı için gerekli altyapıyı, servisleri ve araçları geliştiriyor.

CEY Savunma ayrıca, çoğunlukla yurt dışından temin edilen ve Türkiye’de önemli bir ihtiyaç olan, simülasyonlara yönelik altyapı yazılımları konusunda faaliyet gösteriyor. Firma, bu alanda; standartlarla uyumlu, genişleyebilir ve ihtiyaca göre özelleştirilebilir bir ürün ailesi oluşturuyor. Bu ürün ailesinin bazı üyeleri şöyle:

  • ARTI: HLA uyumlu koşum-zaman altyapısı
  • MOTA: Kesikli simülasyonlar için model tanımlama dili ve araçları
  • NAUTILUS: Müşterek simülasyonlarda kullanılabilecek mikroservis tabanlı simülasyon altyapısı

Firma, kullanıcı odaklı bir yaklaşımla sürdürdüğü yüksek performanslı yazılım geliştirme faaliyetlerini; sistem mühendisliği, alan uzmanlığı, test, entegrasyon ve diğer destek faaliyetleri ile bütünleşik şekilde yürütüyor.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.