Ana Sayfa Haberler MSI Dergisi’ni Ziyaret Eden DEICO Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Alantar, Firmanın Gelecekteki Yol Haritasını Açıkladı

MSI Dergisi’ni Ziyaret Eden DEICO Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Alantar, Firmanın Gelecekteki Yol Haritasını Açıkladı

DEICO Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Alantar, 10 Ocak’ta, çalışmalarına yeni ofisinde devam eden MSI Dergisi’ne hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Alantar, DEICO Mühendislik’in uzmanlık alanı olan test sistemleri üzerinde ürünleşme çalışmalarına devam ettiğini ve gelecekte de bu yolda ilerleyeceklerini söyledi.

DEICO, kurulduğu 2013 yılından beri başarıyla tamamladığı projelerle hızlı bir büyüme gösterdi. 2017’de, Ankara Teknopark’a taşınan şirket, 2018’de çalışan sayısını 45’e; faaliyet gösterdiği sektör sayısını 4’e; cirosunu ise yaklaşık 15 milyon lira seviyelerine yükseltti. Bugün, 60’a yakın çalışanı ile faaliyetlerine devam eden şirket, tüm bu süreçte, 200’e yakın projeyi başarıyla tamamladı ve teslim etti. Tüm bu projelerden 1.000’e yakın irili ufaklı ürünler ortaya çıkaran şirket, 900 metrekarelik bir alanda sektöre hizmet vermeye devam ediyor.

DEICO’nun Ar-Ge çalışmaları ile geliştirdiği test sistemlerinden bazıları şöyle sıralanıyor:

  • Aviyonik Kart ve Birim Test Sistemi (AKBTS)
  • Otomatik Kart Test Sistemi (OKTES)
  • Güç Silah Kumanda Birimi Test Sistemi (KBTS)
  • Helikopter Monitörleme Birimi Test Sistemi (HEMBTS)
  • Kayar Bilezik Kalifikasyon Test Sistemi (KBKT)
  • Denizaltı Elektronik Birim Test Sistemi (DETS)
  • Lazer Arayıcı Başlık Test Cihazı (LATC)
  • Dijital Kart Otomatik Test Sistemi (DKOTS)

Ziyarette firmanın çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Alantar, şunları söyledi: “DEICO kurumsal bir strateji olarak ürünleşme çalışmalarına devam ediyor. Bu strateji doğrultusunda, projelerden elde ettiğimiz bilgi birikimini, hazır ürünlere ve hazır çözümlere dönüştürme yolunda adımlar atıyoruz. Test ve ölçüm cihazları konusunda, birçok ürün geliştirme projemiz var ve DEICO’yu yeni ürünleriyle geleceğe taşıyacağız. Bu yolda bizim sesimiz olan MSI Dergisi’ne teşekkürlerimizi sunuyoruz. ”

 2,320 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.