Ana Sayfa Haberler MÜSİAD Ankara Başkanı: Yerli ve Milli Savunma Sanayimizin Yeni Vitrini Olan MRBS, Sektörün İhracatçı Vizyonunu Da Destekliyor

MÜSİAD Ankara Başkanı: Yerli ve Milli Savunma Sanayimizin Yeni Vitrini Olan MRBS, Sektörün İhracatçı Vizyonunu Da Destekliyor

MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz, Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi (MRBS), öncesi yaptığı açıklamada “MÜSİAD olarak biz de sanayicilerimizi savunma sektörüne yönelik üretim yapmaları için teşvik ediyoruz.” dedi.

MÜSİAD Ankara Şubesi’nin bu yıl dördüncü kez, 15-16 Şubat tarihlerinde düzenleyeceği zirve öncesi MÜSİAD Ankara Başkanı Hasan Fehmi Yılmaz açıklamalarda bulundu. Yılmaz, savunma sanayisine hizmet veren yerli şirket sayısının 2 binlere yaklaştığına dikkat çektiği açıklamasında, şunları aktardı: “10 yıl önce yaklaşık 800 milyon dolar olan sektörün ihracatı geçtiğimiz yıl 4 milyar 395 milyon dolara yükseldi. Sektörün büyümesi ve teknolojik olarak daha fazla gelişmesi için sanayi sektörünün tüm alt ekosistemlerinin birlikte çalışma disiplini kazanması çok önemli. MÜSİAD olarak biz de sanayicilerimizi savunma sektörüne yönelik üretim yapmaları için teşvik ediyoruz. Bu amaçla ilk olarak 2018 yılında düzenlediğimiz MRBS, bu yıl hacmini iki kat artırarak kapılarını açmaya hazırlanıyor. Yerli ve milli savunma sanayimizin yeni vitrini olan MRBS, sektörün ihracatçı vizyonunu da destekliyor.”

Yılmaz, açıklamasında, MRBS’de ziyaretçileri; fiziksel sınırların güvenlik ürünleri, robotik sistemler ve alt sistemleri, haberleşme sistemleri, kuantum radar, biyometrik veri, veri güvenliğinin sınırları, yapay zekanın bugün ve yakın gelecekte insana etkisi gibi inovatif çalışmaların beklediğine de vurgu yaptı.

Zirve hakkında daha detaylı bilgi almak için www.militaryradarbordersecuritysummit.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.