Ana Sayfa Haberler MÜSİAD Ankara’nın Düzenlediği, Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi, Sektörün Yeni Etkinliği Olacak

MÜSİAD Ankara’nın Düzenlediği, Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi, Sektörün Yeni Etkinliği Olacak

MUSIAD-ANKARA-TURAC-FAITH-ALTUNBAS

Alper ÇALIK / savunmahaber.com

MÜSİAD Ankara’nın, bu yıl ilk kez düzenleyeceği, Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi, 2-3 Ekim tarihlerinde, Ankara’da gerçekleştirilecek.

Alanında uzman konuşmacıların, bilgi ve tecrübelerini aktaracağı zirvenin, askeri radar ve sınır güvenliği konusunda, en son teknoloji ve hizmetlerin yakından görüleceği ve birbirleriyle kıyaslanabileceği önemli bir platform olacak. Zirve’de, stratejik iş birliği anlaşmalarının yapılması, iş bağlantılarının kurulması ve ortak akılla iş fikirlerinin geliştirilmesi bekleniyor.

Etkinlik; Türkiye’nin savunma sanayisi alanındaki an yüklenicileri, alt yüklenicileri, akademisyenleri, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kıdemli karar vericilerini ve teknoloji, askeri denetim ve sınır kontrolü alanındaki uzmanları, tek bir çatı altında buluşturmayı hedefliyor.

MÜSİAD Ankara Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Altunbaş, zirve hakkında şunları söyledi: “Türkiye içinde bulunduğu coğrafya ve jeostratejik konumu nedeniyle dış tehditlere açık bir konumda. Bugün yaşadığımız ekonomik yaptırım ve tehditler de savunma sanayimizin milli ve yerli olmasının ne kadar önemli olduğunu bize bir kez daha gösterdi. Türkiye, modern savunma sanayisine geçişini yerli kaynak, teknoloji ve insan gücüyle yapması halinde bölgedeki gücünü daha da artıracak. Türk savunma sanayi, son 16 yılda yaklaşık 5 kat büyüyerek 6 milyar doları aşan üretim gücüne ulaştı. Sektörün ülkemizin ihtiyacını karşılama ve ihracat potansiyeli düşünüldüğünde, 10 kat daha fazla büyüme potansiyeline de sahip. Savunma sanayi; otomotiv, makine, kimya, bilişim teknolojileri, gemi, inşaat gibi birçok sanayi kolunun da gelişmesine aracılık ediyor ve bu yönüyle de ülke ekonomimizin büyümesinde kilit rol oynuyor. Sektörü temsil eden tüm firmaları, alt ve yan sektör firmalarımızı da ortak akılla milli ve yerli savunma sanayi çözümlerini tartışmak için Zirve’ye bekliyoruz.”

Etkinlik hakkında detaylı bilgi almak için: https://www.militaryradarbordersecuritysummit.com/

 1,763 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.