Ana Sayfa Haberler MÜSİAD Ankara’nın Düzenlediği, Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’ne 4 Gün Kaldı

MÜSİAD Ankara’nın Düzenlediği, Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi’ne 4 Gün Kaldı

Sınır güvenliği ve askeri radar alanında yerli ve milli projelerin tanıtılacağı ve bu yıl ilk kez düzenlenen Uluslararası Askeri Radar ve Sınır Güvenliği Zirvesi, 2-3 Ekim tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirilecek.

Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB)’nın himayelerinde, MÜSİAD Ankara tarafından gerçekleştirilecek zirve; kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları, meslek örgütleri ve üniversite temsilcilerini bir araya getirecek.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar’ın katılımı beklenen Zirve’nin açılış konuşmalarını; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Ankara Valisi Ercan Topaca, Hatay Valisi Erdal Ata, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal ve MÜSİAD Ankara Yönetim Kurulu Üyesi ve Savunma Sanayi ve Havacılık Sektör Kurulu Başkanı Fatih Altunbaş yapacak.

Sınır gözetimi ve tespit stratejilerinin güçlendirilmesi, askeri radar teknolojileri ve yerli sanayinin bu doğrultudaki çalışmaları, insanlı ve insansız araçların ve biyometrik teknolojilerin etkin bir şekilde kullanımı, kara, deniz ve hava sınırlarına yönelik tehditlere ilişkin farkındalığın arttırılması konuları etkinlikte ele alınacak. Tüm bu konular; askeri yetkililer, sınır kontrolü ve gümrük görevlileri, çözüm üreticiler ve teknoloji uzmanları tarafından masaya yatırılacak.

Zirve süresince:

–           Yerli üreticiler, yabancı alıcılarla ticari iş birliği görüşmeleri gerçekleştirecek.

–           Yerli ve milli savunma sanayinin geliştirdiği; beton kale ve son teknoloji radarlar gibi 15 yeni proje, ilk kez lanse edilecek.

–           Sahil Gözetleme Radar Sistemi (SGRS) projesi özel oturumu gerçekleştirilecek.

–           SSB tarafından hassas bölgelerin korunmasına yönelik son gelişmeler paylaşılacak.

–           Sınır ötesi operasyonlarda ve sınır güvenliği amacıyla İHA kullanımı hakkında bilgiler aktarılacak.

–           Mobil sınır güvenlik sistemleri teknolojisi hakkında bilgi verilecek.

–           Sınır karakollarında prefabrike betonarme kabul toplanma merkezleri tanıtılacak.

–           Havadan SAR sistemleri ile gözetleme uygulamalarına dikkat çekilecek.

–           Türkiye’nin hava savunmasında yeni nesil radar ve elektronik harp uygulamaları detaylandırılacak.

Bilgi için: https://www.militaryradarbordersecuritysummit.com/tr/

 1,296 Toplam Görüntüleme,  1 Günlük Görüntüleme

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.