Ana Sayfa Haberler NATO ve STM Arasında Deniz Güvenliği Alanında İş Birliği

NATO ve STM Arasında Deniz Güvenliği Alanında İş Birliği

NATO Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi (MARSEC COE) ile STM bir İyi Niyet Protokolü imzaladı. 29 Haziran’da Ankara’da düzenlenen törene, NATO MARSEC COE Direktörü Deniz Kıdemli Albay Sümer Kayser, STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz ve ilgili yetkililer katıldı. İmzalanan protokolle STM ve NATO MARSEC COE, deniz güvenliğinin sağlanması alanında çeşitli ortak projelerde çalışmayı hedefliyor.

Bu çerçevede, STM’nin teknoloji odaklı düşünce merkezi STM ThinkTech’in, bu projelerde görev alması planlanıyor. Nitelikli insan kaynağı ve bilgi birikimiyle, önemli çalışmalara imza atan STM ThinkTech; modelleme, simülasyon ve karar destek sistemleri konusunda NATO MARSEC COE’ya yenilikçi çözümler sunmayı amaçlıyor.

STM Genel Müdürü Özgür Güleryüz, STM ThinkTech’in teknolojik öngörüler, olası senaryolar ve karar destek sistemleri geliştirdiğine değinerek, “Yerli ekosistemden, kritik uluslararası organizasyonlara kadar özgün modeller üretiyoruz. NATO’nun karar süreçlerine destek sağlamak amacıyla özel olarak geliştirdiğimiz Elastikiyet Modeli’nin ardından, NATO Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi ile yeni bir iş birliğine imza attığımız için heyecanlıyız. Milli mühendislik çözümlerimizi, ulusal ve uluslararası alanda çeşitlendirmeye, NATO gibi önemli kurumlarla iş birliği yapmaya devam edeceğiz.” dedi.

Loading

İlgili İçerikler

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezler kullanmaktadır. Bu konuda bilgi sahibi olduğunuzu düşünüyoruz, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Detaylı bilgi almak için tıklayın.